Rád si dělám věci po svém

„Buďte trpěliví a nebojte se problémů“

Dane, proč jste se rozhodl podnikat?

Protože mě baví vytvářet nové věci a dělat je po svém. Nedokáži se přenést přes to, když vidím něco, co by mohlo fungovat lépe a nezkusit to změnit. Řídí mě vnitřní hlas, který mě neustále otravuje, zda to nešlo udělat lépe. A tehdy mě štvalo, že krásný iPhone 5 nepatří do obalu, ale bez něj se mu obouchávají rohy. Takže proto vznikla naše první peněženka s pouzdrem na iPhone.

Proč zrovna v oblasti vašeho podnikání a jaké byly začátky?

Proč tahle oblast? Protože mě napadlo udělat peněženku s pouzdrem na iPhone a peněženka je nejlepší z kůže. Tak to bylo jasné :). Začátky byly a vlastně stále jsou těžké, nikdy jsem v oboru nedělal, takže se člověk musí pořád učit, zkoušet, chybovat a snad se i ponaučit.

Co je při podnikání podle vás důležité?

Být trpělivý, nebát se překonávat zdánlivě neřešitelné problémy a ochota se neustále učit a zlepšovat.

Jaký byl nejtěžší krok při podnikání?

Nejtěžší krok je vždy překonat ten aktuálně největší problém, co máte. Pokud to tak není a je to něco, co bylo kdysi, tak se už podle mě neposouváte dál a stojíte na místě.

Bylo naopak něco nad očekávání snadnější?

Občas se poštěstí a něco se podaří daleko jednodušeji, než si plánujete. U nás to třeba paradoxně bylo dostat se na oficiální e-shop Applu. My jsme to měli jako takový vysněný cíl po spoustě let práce jako třešničku na dortu, že nás tam vezmou. A ono to dopadlo tak, že to byl v podstatě náš začátek :) 

Jak vypadá Váš pracovní den? 

Řekl bych, že celkem normálně, ale hodně záleží, co daný den musím řešit a co má jakou prioritu. Hlavní je péče o zákazníky a pak řeším/koordinuji v podstatě všechny další aspekty firmy – vývoj a výrobu produktů, marketing, finance, spolupráce s partnery, e-shop atd. 

Jaké máte plány do budoucnosti?

Plánů je spousta :), ale ty hlavní jsou rozšiřování naší produktové řady a posílení povědomí o naší značce v USA. 

Pokud byste měl změnit na Vašem v podnikání jednu jedinou věc, co by to bylo? / Když se ohlédnete zpátky, co byste nejraději změnil z Vašich rozhodnutí?

Kdybych mohl, tak zpětně bych hodně věcí dělal jinak, ale na druhou stranu v tu danou chvíli a s těmi znalostmi, které jsem tehdy měl, tak bych se nerozhodoval jinak a ničeho nelituji. Věřím, že každá cesta vede do Říma, takže i když se něco může zdát jako opravdu špatné, tak stejně se dřív nebo později dostanete k něčemu lepšímu.

Rád si dělám věci po svém

Daniel Piterák

OBOR PODNIKÁNÍ:
Prémiové produkty z kůže www.dannypstyle.cz

DOBA PODNIKÁNÍ:
Daniel Piterák od října 2013, před tím již od 2008 v IT.

CO VÁM PODNIKÁNÍ DALO A VZALO:
Dalo mi toho spoustu a nevzalo nic. Podnikání nic nebere, vy mu “jen” dáváte.

DŮLEŽITÁ KNIHA VE VAŠEM ŽIVOTĚ, JAKÁ A PROČ:
V mládí to byla vkladní knížka :-D nyní to ale není žádná, čtení knih není moje silná stránka :)

VÁŠ OBLÍBENÝ PODNIKATEL, PROČ:
Každý podnikatel je inspirativní a má čím obohatit druhého. Z těch známých ale asi nejvíce Elon Musk – baví mě strašně ta jeho všestrannost, kde bourá to zaběhlé, že aby byl člověk v něčem dobrý, tak musí dělat jen jednu věc a dlouho. 

POKUD BY NĚKDO CHTĚL JÍT VE VAŠICH ŠLÉPĚJÍCH, JAKOU RADU BYSTE MU DAL:
Ať to nedělá, ještě nám vyroste konkurence :-D

Uveřejněno: Autor: Daniel Piterák

Další články v blogu

Nechte se inspirovat lidmi, kteří úspěšně nastartovali své podnikání.