Matemág :: Radost z matiky

Autor: Tomáš Sýkora Kategorie Vzdělávání Sdílejte projekt: Počet hlasů 173
Popis projektu Matemág je příběhová výuková hra na tablet pro prvňáky a druháky. Pomáhá rozvíjet matematické dovednosti Hejného metodou.

Hejného metoda se vyvíjí již 80 let. Potkat se s ní můžete na každé páté škole v Česku a rozšiřuje se do zahraničí. Nyní je potřeba udělat další krok vzhledem vývoji společnosti – vhodně zapojit moderní technologie do vzdělávání. Se společností H-mat, o.p.s. jsme se shodli na vizi, která udělá radost dětem, učitelům a do hry vtáhne i rodiče. Začínáme s aplikacemi na tablety pro jednotlivá didaktická prostředí využívaná v Hejného metodě a hrou “Matemág” z nich poskládanou pro děti, které chodí do 1. – 2.třídy. Rodičům bude hra zasílat tipy na aktivity mimo tablet vztahující se k postupu dítěte ve hře nejen ve chvílích, kdy dítě není schopno skrz tablet něco pochopit a potřebuje získat zkušenost z reálného světa, ale také ve chvílích, kdy se mu podaří udělat významný pokrok.

V červnu nás přes 600 lidí podpořilo částkou celkem 400 000 Kč přes crowdfundingovou sbírku a umožnili nám tak společně s Nadací Karla Janečka zahájit vývoj základu aplikace a prvních 4 prostředí. Abychom však mohli vyvinout celou příběhovou hru včetně zpětné vazby pro rodiče, potřebujeme ještě jednou tolik.

Podpořit nás můžete kliknutím na hlasování níže (1× denně až do 16. září). Další možnosti včetně předobjednání hry, dalších informací a zpráv o probíhajícím vývoji naleznete na www.matemag.cz.

Komerční banka
Podpořte projekt
Aplikace Matemág

Aplikace Matemág

Animovaná herní aplikace, ve které děti řeší úlohy z Hejného metody. Vydejte se s dětmi do Matemágova hradu za matematickým dobrodružstvím. K Matemágovi dostanete i 4 cvičebnicové aplikace úloh z Hejného metody. (Aktuálně ve vývoji, dodání do roka)

Cena 400 Kč Koupit

Chcete-li podpořit tento projekt, zadejte svůj email autorovi projektu, který se Vám ozve. Děkujeme