Flower-Pic

Autor: Michal Adámek Kategorie Výroba Sdílejte projekt: Počet hlasů 4
Popis projektu Designový živý obraz, který vytvoří unikátní interiérový doplněk do kanceláře, pokoje či společných prostor.

V dnešní době s rostoucí technizací společnosti a koncentrováním velkého počtu lidí do městských aglomerací, ve kterých pak zbývá čím dál méně prostoru pro zeleň, dochází postupně k potřebě tento nedostatek kompenzovat. Kvalita prostředí, ve kterém člověk žije, odpočívá, či pracuje, je velmi důležitá na jeho pohodu, kvalitu vykonané práce i celkovou jeho psychiku.

Zeleň je nedílnou součástí životního prostředí člověka prakticky ve všech exteriérech i interiérech a netvoří pouze nutný doplněk, ale stává se funkční součástí architektonických návrhů. Vzniká tak mimo jiné poptávka po netypickém umístění zeleně, které by dotvářelo celkové architektonické pojetí daného prostoru. Vedle takto komplexního přístupu stojí druhý pohled, kterým je otázka funkčnosti různých prostor, často např. kanceláří, které k ucelenému architektonickému řešení neposkytují příliš prostoru a existují v nich značná omezení v otázce velikosti volné podlahové plochy apod. Pro zeleň jsou pak hledány umístění, která nenaruší funkčnost prostoru a nebudou v konfliktu s využitím podlahové plochy. Vhodným místem, které zbývá, je jak v otázkách komplexnosti tak funkčnosti architektonických řešení prostor stěny.

Dnes hotely, firmy i domácnosti chtějí mít příjemné prostředí na práci, ubytování a bydlení, ale nedbají jen na kvalitu, ale také na design a originalitu. Proto jsme navrhli nový designový květináč, který je jako živý obraz. Hlavními specifiky tohoto unikátního květináče je nový design, kde rostliny rostou v horizontální poloze; možnost umístění i do malých bytů, kanceláří i hotelových pokojů; možnost výroby z mnoha materiálů (jako je sklo, plast, kov, dřevo); samozavlažovací květináč. Do budoucna máme v plánu rozšířit své portfolio o další rozměry (menší i větší) a také o jiné tvary květináčů.

Hlavním naším cílem je pomoci firmám, developerům, hotelům, ale i domácnostem si zútulnit svá každodenní místa.

Komerční banka