Nábytek z kulatiny

Autor: Václav Beránek Kategorie Řemeslná výroba Sdílejte projekt: Počet hlasů 234
Popis projektu Ručně vyráběný dřevěný nábytek z kulatiny. Každý kus je originál. Masivní konstrukce z kmenů v jejich přirozeném tvaru.

Jmenuji se Václav Beránek. V loňském roce jsem dokončil vysokou školu (obor Dřevařské inženýrství) diplomovou prací „Návrh konstrukce srubového nábytku“. Nyní studuji učební obor “Umělecký truhlář a řezbář” na SUPŠ HNN v Hradci Králové a shodou náhod jsem se zde stal i učitelem odborných předmětů. Rád pracuji se dřevem originálním způsobem, a proto vyrábím nábytek z kulatiny. Protože pracuji s kmeny v jejich přirozeném tvaru a podobě, musím přistupovat ke každému kusu individuálně. Díky tomu mi ale nehrozí konkurence v podobě strojové výroby. Před výrobou nejprve pokácím vhodné stromy. Ty musím co nejrychleji zbavit kůry. Pro tuto jinak časově náročnou operaci mám technologii, která dřevo dokonale odkorní ve zlomku času a ještě navíc dojde k jeho sanaci vůči plísním a hmyzu. Následuje sušení dřeva. Samotná výroba pak zahrnuje krácení na jednotlivé dílce, dosoušení, výrobu dlabů a čepů (Vymyslel jsem a nechal vyrobit speciální stroj, který tyto operace usnadňuje a umožní dělat přesně navzdory tomu, že kmeny nejsou kulaté a rovné.), spasování a slepení konstrukce a závěrečnou povrchovou úpravu. V současné době mám veškeré potřebné vybavení, materiál, prostory, ověřenou technologii i několik hotových produktů (dvě židle, dva stoly, kolébku, opalovanou venkovní lavici, sestavu dětského nábytku – stůl, židle a stolička, dva kočičí pelíšky a stoleček na misku pro psa) a před výrobou dalšího nábytku z kulatiny mě nic nezastaví! Mám spoustu nápadů na nové výrobky a jejich vylepšení. Chci rozvíjet dokončení povrchu opalováním a drásáním. V budoucnu plánuji princip a vzhled nábytku z kulatiny přenést na výrobu venkovních konstrukcí (pergol, apod.). Současné prostory mi všechny mé vize neumožní naplnit, případnou výhru tedy investuji do výrobní haly. Tu mám k dispozici po otcově předchozím podnikání, ale je potřeba opravit střechu a objekt zateplit. Větší objem výroby si také vyžádá nákup sušárny dřeva.

Komerční banka
Podpořte projekt
Jednorázová sleva na nákup

Jednorázová sleva na nákup

Vybírat je možné ze širokého sortimentu nábytku od stolů, židlí, postelí, až po kolébky či pelíšky pro domácí mazlíčky. Sleva se vztahuje na veškeré zboží objednané najednou. Vyrábíme i na zakázku.

Cena 20 % sleva Koupit

Chcete-li podpořit tento projekt, zadejte svůj email autorovi projektu, který se Vám ozve. Děkujeme