LyoHotovky

Autor: Lyopotraviny s.r.o. Kategorie Výroba Sdílejte projekt: Počet hlasů 448
Popis projektu Rádi bychom rozšířili výrobu o lyofilizovaná hotová jídla z čistých českých surovin bez konzervantů, barviv, ochucovadel a chemie.

Lyopotraviny s.r.o. je malá rodinná firma produkující převážně české lyofilizované potraviny. Zájem veřejnosti o tento šetrný způsob úpravy potravin roste, proto bychom rádi, na základě poptávky, rozšířili naše portfolio o lyofilizovaná hotová jídla. K tomuto záměru nás přiměla i vlastní zkušenost – často cestujeme s našimi dětmi a potýkáme se s otázkou, jaké jídlo připravit, aby se cestou neznehodnotilo. Produktů na trhu je spousta, ale ty opravdu kvalitní stále hledáme.

Z čeho budeme vařit? Pečlivě dbáme na kvalitu surovin i jejich původ. Pro přípravu veškerých pokrmů chceme využívat výhradně výpěstky místních farmářů a osobním nákupem získat kontrolu nad jejich jakostí. Budeme ohleduplní k životnímu prostředí bedýnkovým nákupem surovin a eliminovat tak zbytečný obalový materiál. Co budeme přidávat do jídel? NIC! Zeleninová polévka – uvaříme zeleninu, kterou zakonzervujeme lyofilizací. Hlavní jídlo vařené na páře – zakonzervujeme lyofilizací, před podáním přidáme vodu a třeba kousek másla a je uvařeno. Nabídneme i obědové menu nebo stravu na celý den. Nebudeme přidávat žádná Éčka, konzervanty, ani dochucovadla, která čteme na etiketách polotovarů a jejichž význam znají jen chemici. Chceme to čisté! I naše děti budou tato jídla jíst a na nich nám záleží především. Jak to bude fungovat? Stačí přidat tekutinu jakékoli teploty – nezapomínejte, že vše je vlastně již uvařeno. Není potřeba vroucí voda, která by rozpouštěla soli a další látky, které známe z instantních potravin. Je to jednodušší a praktické. Do čeho budeme balit? Do skla. Vratné zálohované sklenice se budou moci využít přímo ke konzumaci pokrmů. Pokud budou vráceny, my je znovu použijeme, pokud ne, bude možnost do těchto sklenic opakovaně dokupovat náplně. Prvním krokem bylo zapojení se do dotačního programu SZIF přes MAS Horní Pomoraví, který nám pomůže financovat další lyofilizátor abychom mohli rozšířit tak výrobu. Zde ale cesta nekončí.

Komerční banka
Podpořte projekt
Mrazem sušené potraviny

Mrazem sušené potraviny

Mrazem sušené české potraviny – zbavujeme potraviny vody, nikoli však živin a vitamínů. Možnost lyofilizace na zakázku. Velkoobchodní spolupráce.

Více
Cena Dle produktu Koupit

Chcete-li podpořit tento projekt, zadejte svůj email autorovi projektu, který se Vám ozve. Děkujeme