Baťárna

Autor: Martina Kadlecová Kategorie Služby Sdílejte projekt: Počet hlasů 32
Baťárna
Popis projektu Projekt tvoří veřejná prádelna s otevřeným prostorem pro zákazníky v srdci Zlína.

Projekt tvoří prádelna určená veřejnosti, osobám, které chtějí využít samoobslužné pračky na mince umístěné v Open space prostoru. Open space bude poskytovat zákazníkům během čekání na vyprané prádlo příjemné posezení, občerstvení, možnost zapůjčit si domácí a zahraniční časopisy, deskové hry, připojit se na Wi-Fi.

Prádelna je sice koncipovaná jako samoobslužná, ale k dispozici bude i pracovník obsluhující barový pult. Za zhruba hodinu příjemně stráveného času, odchází zákazník s čistým a suchým prádlem připraveným k nošení.

Prostory veřejné prádelny jsou navrženy v duchu jednoduché, funkcionalistické, baťovské architektury. Tato architektura je pro Zlín typická a dala městu nezaměnitelný ráz. Interiér Open space se vyznačuje prvky jako: velká okna v ocelových rámech, která jsou součástí budovy, beton, cihly, technické podlahy, jednoduchý nábytek, set praček a sušiček v šedém lakování.

Tato složka projektu slouží současně jako marketingový nástroj prádelny. Budou se zde konat plánované akce jako jsou výstavy, hudební produkce, autorská čtení, navážeme na Zlín film festival. Plánovaným aktivitám odpovídá i nábytek a posezení, jehož součástí je menší pódium.

Charakteristikou naší prádelny bude veřejně deklarovaný proces praní, používaných pracích prostředků, ohleduplnosti k životnímu prostředí, zveřejněných cen a vztahu k zaměstnancům. Prádelna je umístěna v centru města Zlína v bývalém areálu Svitu. Místo je velmi dobře dostupné jak pěší chůzí, tak MHD. V suterénu budovy se nachází parkoviště pro parkování osobními vozidly.

Komerční banka