CEE Attorneys Tomíček Legal s.r.o.

Několik slov o Vaší společnosti a čím se zabývá?

CEE Attorneys je mezinárodní advokátní kancelář působící v regionu střední a východní Evropy s 11 pobočkami a téměř 100 právníky v České republice, v Polsku, na Slovensku, v Litvě, v Lotyšsku, Rumunsku, Ukrajině a v Maďarsku, as partnerskými kancelářemi v Asii.

Naším cílem je jednat jako jedna kancelář, s jednotnou filozofií, standardy, politikou a house-stylem napříč regiony. Intenzivně sdílíme naši energii a znalosti, abychom našim klientům poskytovali ty nejlepší služby. Rozumíme aktivitám a potřebám našich klientů napříč regiony stejně jako dramatické rychlosti mezinárodního obchodu. Díky tomu jsme schopni zajistit klientům právní služby, které překlenou jazykové a kulturní bariéry.

Za účelem poskytování komplexních služeb našim klientům spolupracujeme s nejrenomovanějšími daňovými poradci, auditory a poradenskými společnostmi stejně jako se státními a nevládními organizacemi. Mezi naše klienty patří velké nadnárodní společnosti i inovativní start-upy a středně velcí podnikatelé.

Proč jste se rozhodl/i být partnerem grantového programu Nastartujte se?

I naše advokátní kancelář kdysi začínala jako start-up a plně si tak uvědomujeme jaké potřeby mají začínající firmy. Nejde jen o pomoc finanční, ale často i mentorskou či ve formě propojení s vhodnými lidmi. Partnerství v programu Nastartujte se proto vnímáme nejen jako příležitost ke spolupráci s mladými lidmi, kteří se rozhodli realizovat své sny, ale také jako určitou naši morální povinnost.

Spolupracujete/poskytli jste služby vítězům minulých ročníků grantového programu Nastartujte se – Jak se Vám s nimi spolupracovalo? V čem jste jim pomohli?

Ano, s některými spolupracujeme doposud. Obecně vnímáme, že právní služby jsou často chápány jako zlo, bohužel ne vždy nutné. Snažíme se proto našim klientům vysvětlovat, že lepší, než požár hasit, je jej nenechat vzniknout - jinými slovy, lepší je nechat si připravit kvalitní smlouvu, než hradit vysoké náklady za právníky v soudní při.

Již šestým rokem zasedáte v porotě. Co podle Vás rozhoduje o vítězi?

Porota je složena z různých odborníků s různými preferencemi. Velmi mě proto baví sledovat, kde se naše názory střetnou a jaký vítěz z toho vzejde. Moje osobní preference při hodnocení projektů jsou v ekonomickém a investičním potenciálu projektů a dále v možném přeshraničním dopadu. Jiní porotci však mohou preferovat např. sociální aspekt projektu či užitečnost dopadu grantu na projekt v případě jeho úspěchu. Proto je práce porotce tak zajímavá.

Co byste poradili začínajícím podnikatelům, kteří se přihlásí do letošního ročníku?

Tato rada je jednoduchá a je vždy stejná, lhostejno zda budujete velkou korporaci anebo rodinné řeznictví. Dělejte to co děláte proto, že vás to baví, je to vaše vášeň a váš život a nikoli proto, že chcete vydělat peníze. Pokud se tímto budete řídit, budete ve vašem oboru jistě skvělí a peníze pak přijdou sami.

Více na www.ceeattorneys.com.

Uveřejněno:

Další rozhovory s partnery