iPodnikatel

Několik slov o Vaší společnosti a čím se zabývá?

Jednoduše řečeno, pomáháme lidem stavět se na vlastní podnikatelské nohy. Na stránkách portálu iPodnikatel.cz a e-magazínu Starting UP se snažíme vytvářet zdroj kvalitních informací, které vám mohou pomoci při rozjezdu a rozvoji vašeho vlastního podnikání.

Proč jste se rozhodl/i být partnerem grantového programu Nastartujte se?

Rádi podpoříme všechny začínající podnikatele. Ti jsou nám sympatičtí především tím, že se nebojí brát svůj osud do vlastních rukou a pracovat na svých nápadech.

Spolupracujete/poskytli jste služby vítězům minulých ročníků grantového programu Nastartujte se – Jak se Vám s nimi spolupracovalo? V čem jste jim pomohli?

Začínající podnikatelé se často snaží získat další inspiraci a informace, které jim mohou pomoci posunout jejich podnikání dál.  S největší odezvou se u účastníků Nastartujte se proto setkala nabídka předplatného e-magazínu Starting UP zdarma. Několik účastníků také využilo zvýhodněné nabídky balíčku Můj iPodnikatel. Výhercům Nastartujte se jsme pak pomohli při jejich propagaci. Stejně jako v předchozích ročnících to byla příjemná spolupráce. Jsou to lidé, kteří pro své podnikání dýchají, se spoustou zápalu, energie a především zajímavými nápady, které rádi podpoříme.

Již třetím rokem zasedáte v porotě. Co podle Vás rozhoduje o vítězi?

To, zda nad svým projektem jeho autor přemýšlel. Ze záměru musí být jasně patrné co, jak a pro koho chci dělat. Určitě pomůže, když je projekt v něčem nový a když už si pro něj podnikatel dokázal najít první platící zákazníky.

Co byste poradili začínajícím podnikatelům, kteří se přihlásí do letošního ročníku?

Aby si při plánování podnikání sundali „růžové brýle“, své plány stavěli na pevných základech a hlavně se snažili co nejdříve najít svého zákazníka. Aby se snažili vytvářet si rezervy, protože minimálně první dva roky budou kritické. A především, aby se nebáli o svých nápadech mluvit a obklopili se lidmi, ideálně podnikateli, se kterými budou moci sdílet své podnikatelské radosti i strasti.

Více na www.ipodnikatel.cz.

Uveřejněno:

Další rozhovory s partnery