FAQ

01 Můžu se přihlásit, i když nejsem podnikatel?
Registrovat se na webové stránce Nastartujtese.cz se může každý bez ohledu na to, zda podniká nebo ne. Pro úspěšné přihlášení podnikatelského projektu do grantového programu je již však potřeba IČO a sjednaný podnikatelský účet u KB. Profi účet je pro začínající podnikatele v KB zdarma, stačí jej aktivně využívat. Pokud účet nemáte, můžete si ho jednoduše založit. Více o Profi účtu a jak si ho založit najdete zde.

Pokud máte podnikatelský nápad, ale nemáte zatím IČO, neváhejte a založte si ho.
02 Kolikrát se můžu do grantu přihlásit?
Pravidla jsou jednoduchá: jedno IČO, jeden projekt.
03 PROČ MUSÍM NAHRÁT FOTOGRAFII NEBO VIDEO?
Přihlášením podnikatelského plánu do grantového programu se automaticky účastníte i kategorie E15 cena veřejnosti. Video nebo fotografie s krátkým popisem Vašeho projektu bude po schválení zveřejněno na webových stránkách Nastartujte se. Pro Váš projekt může hlasovat široká veřejnost a Vy tak můžete získat odměnu 100 000,- Kč.
04 Kdo je odborná porota, která bude posuzovat, zda vyhraji 300 000 Kč?
V porotě zasednou zástupci Komerční banky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a partnerů Nastartujte se. Členy poroty naleznete zde.
05 Proč je podnikatelský plán důležitý?
Podnikatelský plán je jako scénář filmu, který se chystáte natočit, a od kterého očekáváte, že se z něj stane kasovní trhák. Jeho vypracováním si ujasníte, zda je váš nápad realizovatelný, jestli jste nevynechali důležité aspekty, které v sobě problematika podnikání skrývá, jaká je situace na trhu, jaká je konkurence atd.

Dobře zpracovaný podnikatelský plán je navíc klíčový dokument při získávání kapitálu na rozjezd, ať už půjde o banku či investora. Je proto velmi důležité podle plánu postupovat, pravidelně jej vyhodnocovat a aktualizovat.
06 JAK SPRÁVNĚ SEPSAT PODNIKATELSKÝ PLÁN?
Podnikatelský plán představuje stěžejní dokument Vašeho podnikání, který prověří realizovatelnost Vašeho podnikatelského nápadu.

Pro přihlášení do grantového programu je potřeba vyplnit podnikatelský plán do šablony, kterou naleznete přímo při přihlašování.

Ve spolupráci s naším partnerem – portálem iPodnikatel.cz Vám navíc přinášíme praktickou „kuchařku“, která Vám se sepsáním Vašeho plánu pomůže.

Stáhnout zdarma elektronickou brožuru si můžete zde.

Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

iPodnikatel.cz

07 Mohu se přihlásit, když mám IČO déle než dva roky, ale podnikání bylo přerušeno?
Do lhůty 24 měsíců se nezapočítává oficiální nahlášené přerušení živnostenského oprávnění. Pokud tedy podnikatelskou činnost aktivně vyvíjíte celkově méně než 24 měsíců, můžete se přihlásit.
08 Jak funguje Start-up market a co na něm mohu jako podnikatel nabízet?
Nabízet je možné produkty a služby, které máte ve fází reálné výroby a prodeje (tedy ne prototypy nebo fiktivní plánované produkty a služby). Své nabídky může zadat účastník grantového programu, který má zveřejněný projekt na webu nastartujte se a přihlásil své video s podnikatelským záměrem.

Cenu produktu si určuje podnikatel sám.

Market funguje jako veřejné tržiště nabídek. Zájemci o konkrétní produkt nebo službu zadají v případě zájmu své kontaktní údaje a autor projektu je již sám kontaktuje ohledně dodávky a platby.

Více informací o Start-up marketu.
09 Mohu se přihlásit, když podnikám déle než dva roky?
Pro přihlášení do grantového programu není rozhodující délka registrace IČO, ale délka registrace živnostenského oprávnění, se kterým se hlásíte do grantového programu.
Komerční banka