eParkomat, Pavel Vrba

19. května 2016Rozhovory s vítězi

2.místo, cena odborné poroty 2016. Služba, která najde místo k parkování? Pomocí predikce to zvládne eParkomat.

eParkomat

Popište stručně a srozumitelně vás produkt/službu.

Naše služba pomáhá řidičům nalézt parkovací místo, ať jsou kdekoli, za použití speciální technologie, která dokáže predikovat aktuální obsazenost parkovacích míst na ulici. To znamená, můžu se rozhodnout, zda budu hledat parkovací místo na ulici nebo zajedou za závoru do komerčních garáží.

Znamená pro nás velké povzbuzení

Co pro vás umístění v Nastartujte se znamená a jak jste se o soutěži dozvěděli?

Znamená pro nás velké povzbuzení, protože jsme pochopili, že problém s parkováním se týká i Čech a lidé to vnímají. Z hlediska naší zkušenosti s Nastartujte se, ještě dříve, než jsme založili vlastní start-up, pomáhal jsem přátelům zpropagovat jejich vlastní službu, tím pádem jsem se takovýmto způsobem dozvěděl o tomto programu.

Jak konkrétně jste použili ceny získané v soutěži?

Finanční cenu jsme použili na stabilizaci v období Vánoc a konce roku. Z nefinančních cen jsme nejvíce využili právních služeb, které nám pomohli vyřešit vztah s novými investory.

Kam se Vaše podnikání za poslední půlrok posunulo a jaké máte další plány?

V rámci ČR jsme o Vánocích úspěšně odstartovali aplikaci, která je dostupná všem zákazníkům, uživatelů, kteří přijdou na Google Play nebo AppStore. Mimoto jsme začali projekty v zahraničí - v Rakousku a na Slovensku.