Časté dotazy

Můžu se přihlásit, i když nejsem podnikatel?

Zaregistrovat se na webové stránce Nastartujtese.cz může každý bez ohledu na to, jestli podniká nebo ne. Ale abyste úspěšně přihlásili svůj podnikatelský projekt do grantového programu, potřebujete mít IČO a sjednaný podnikatelský účet u KB. Profi účet je pro začínající podnikatele v KB zdarma, stačí ho aktivně využívat. Pokud účet nemáte, můžete si ho jednoduše založit.
Pokud máte podnikatelský nápad, ale nemáte zatím IČO, neváhejte a založte si ho.

Více informací o Profi účtu >> .

 

Kolikrát se můžu do soutěže přihlásit?

Pravidla jsou jednoduchá: jedno IČO, jeden projekt. 

Kompletní pravidla soutěže Nastartujte se >>

 

 

Proč musím nahrát fotku nebo video?

Přihlášením podnikatelského plánu do soutěže se automaticky účastníte i kategorie Cena veřejnosti. Video nebo fotky s popisem vašeho projektu po schválení zveřejněníme na webových stránkách Nastartujte se. Pro váš projekt může hlasovat široká veřejnost a vy tak můžete získat odměnu 100 000,- Kč.

 

 

Kdo je odborná porota, která vybere výherce?

Výherci se každý rok stávají 3 projekty, které vybere odborná porota. Absolutní vítěz si odnáší hlavní cenu 300 000 Kč a další výhry

V porotě zasednou zástupci Komerční banky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a partnerů Nastartujte se.

Více o členech poroty >> 

 

 

Proč je důležité mít podnikatelský plán?

Podnikatelský plán je jako scénář filmu, který se chystáte natočit a chcete, aby se z něj stal kasovní trhák. Pomůže vám ujasnit si, jestli je váš nápad realizovatelný a jestli jste v podnikatelském plánu nevynechali podstatné informace a odpovědi na otázky, např. jaká je situace na trhu, jaká je konkurence atd.

Dobře zpracovaný podnikatelský plán je navíc klíčový dokument při získávání kapitálu na rozjezd, ať už půjde o banku či investora. Je proto velmi důležité podle plánu postupovat, pravidelně ho vyhodnocovat a aktualizovat.

Jak na podnikatelský plán se dozvíte v e-booku po přihlášení. 

 

Jak správně sepsat podnikatelský plán?

Podnikatelský plán je stěžejní dokument každého podnikání. Díky podnikatelskému plánu si ujasníte, jestli se váš nápad dá nebo nedá uskutečnit. Pokud se hlásíte do soutěže Nastartujte se, vyplňte svůj podnikatelský plán do šablony, kterou najdete na přihlašovací stránce.

Nevíte jak na to?

Pomůže vám praktický e-book, který najdete v sekci "Moje výhody" hned po přihlášení

 

Můžu se přihlásit, když mám IČO déle než 2 roky, ale podnikání bylo přerušeno?

Do lhůty 24 měsíců se nezapočítává oficiální přerušení živnostenského oprávnění. Pokud tedy aktivně podnikáte pod danou živností méně než 24 měsíců, můžete se přihlásit.

 

Můžu se přihlásit, když podnikám déle než 2 roky?

Pro přihlášení do soutěže není rozhodující délka registrace IČO, ale délka registrace živnostenského oprávnění, tzv. živnosti, se kterou se hlásíte do soutěže.

 

Jak získat poukaz na na konzultace od partnerů soutěže?

Každý soutěžící, který se zaregistruje do soutěže jehož projekt splní podmínky a bude schválen, obdrží na kontaktní e-mail odkaz na poukazy Partnerů. Tyto poukazy ho opravňují požádat na stránkách partnera o konzultace, vše po dohodě mezi Soutěžícím a Partnerem. Požádat je možné vždy do 30.11.příslušného roku, kdy je soutěž vyhlášena.