Matemág, Tomáš Sýkora

24. května 2016Rozhovory s vítězi

1. místo, cena odborné poroty 2016. Matemág je jednoduše hra. Děti samy objevují matematické zákonitosti a díky příběhu si je lépe osvojí.

matemag

Popište stručně a srozumitelně vás produkt/službu.

S naším didaktickým partnerem pracujeme na výukové hře Matemág. Je to příběhová hra pro děti z prvních a druhých tříd, která bude přístupná na tabletech nebo smartphonech. Je to výuková hra, která staví na Hejného výukové metodě matematiky, a jde nám o to, aby si děti hrály s matikou a aby objevovaly její principy, hrály si a přitom se učily.

Co pro vás umístění v Nastartujte se znamená a jak jste se o soutěži dozvěděli?

Výhra v soutěži Nastartuje se pro nás byla opravdu důležitá z hlediska motivace a vlastně z hlediska zhodnocení projektu, že to zajímá i někoho jiného, než jenom nás, že může být relevantní i z hlediska odborníků. O soutěži jsme se dozvěděli díky jednomu členovi týmu.

Cen jsme využili naplno

Jak konkrétně jste použili ceny získané v soutěži?

Ceny ze soutěže jsme využili naplno. Co se týká finanční částky, díky ní zlepšujeme jak příběh ve hře a tvoříme interaktivní komiks, tak jsem vytvořili i systém pro zapojení rodičů do hry. Nehmotné ceny, to znamená poradenství a konzultace, díky nim jsme se posunuli, že jsme se něco naučili, například v oblasti HR, nebo jsme byli velmi rádi za právní konzultace, kdy řešíme ochranné známky nebo obchodní podmínky.

Kam se Vaše podnikání za poslední půlrok posunulo a jaké máte další plány?

Projekt Matemág se od získání výhry posunul neuvěřitelně daleko. Díky tomu, že jsme měli víc peněz, mohli jsme rozšířit tým a pracovat na kvalitnějším obsahu. Stále probíhá vývoj. Hru bychom chtěli vydat letos v září. Bude výpravnější, bude bohatší, protože jsme měli víc prostředků. A zároveň se o této hře takto může dozvědět více lidí.

Určitou ochutnávku z Matemága si už můžete stáhnout na Google Play nebo AppStore. Stačí zadat Matemág. Určitě se podívejte na www.matemag.cz , kde můžete získat více informací.