Nej asistentka, Charlie Greenberg

05. února 2018Rozhovory s vítězi

3.místo, cena veřejnosti 2018. Asistentka pro nejsvízelnější situace pro obchodní zástupce, kanceláře malých firem, právní kanceláře, marketingové agentury, výrobní podniky a startupy nejrůznějšího druhu.

nej-asistenka

Můžete nám ve stručnosti popsat váš podnikatelský příběh?

Když jsem se poznal se svou ženou Markétou, oba jsme už podnikali. Já jsem se věnoval marketingu, copywritingu, fotografování a tvorbě videa. Manželka vedla v té době obchodní tým v Mary Kay. Jednou při cestě z Prahy přišla s otázkou: “Proč, když si koupíš nové auto, nikdo nezavolá třeba za tři týdny s otázkou, jak se ti jezdí, jestli všechno funguje a umíš použít všechny funkce?“ Hned nás napadlo, že bychom firmám mohli takový obchodní potenciál pomoci řešit službou zákaznického servisu, tedy telefonického kontaktování jejich zákazníků a následné administrativní zpracování těchto kroků. Když jsme však do firem přišli s nápadem, narazili jsme na problém. Firmy měly v administrativě takové nesrovnalosti a nepořádek, že další dotazy a požadavky zákazníků by je zahltily až příliš. Proto vznikla nej Asistentka, projekt, který umožňuje manažerům dělat to, co dělat mají, tedy řídit a administrativu nechat na organizovaných a pracovitých asistentkách a asistentech.

Co pro vás znamená úspěch v grantovém programu Nastartujte se?

Pro nás je to hned několik významných věcí. Zjistili jsme, že lidem v našem blízkém i širokém okolí na nás záleží a celá soutěž nás moc potěšila tím, že je fairplay. Hlasovali naše rodiny, přátelé, známí, klienti i dodavatelé. Byl to fantastický pocit potkat se s takto pozitivní odezvou. A fairplay mluví samo za sebe. Některé jiné projekty se snažily získat hlasy nepoctivou cestou a organizátoři je za tento akt vyřadili. Tohle je skvělá lekce jak pro podnikatele, tak pro všechny okolo. Vyplatí se hrát fér a tady nás za to ocenili. V neposlední řadě je pro nás také velmi příjemný marketing okolo soutěže a možnost účastnit se slavnostního vyhlášení s dalšími projekty a lidmi okolo start-upové scény v Česku i poznat jiné projekty a jejich tvůrce.

Čím dříve podnikání vyzkoušíte, tím lépe pro vás.

Jak využijete ve svém podnikání získanou finanční i nefinanční podporu z projektu Nastartujte se?

Zaměstnáváme různé lidi, kteří mají své příběhy. Například jeden z našich nejlepších pracovníků je v invalidním důchodu, a přitom ho klienti za jeho práci milují. Jedna z věcí, kterou uděláme, je, že utužíme týmového ducha s našimi kolegy prostřednictvím společné události. Věříme, že lidé jsou ten největší poklad naší firmy, proto jim chceme poděkovat za práci, kterou každý den dělají. Rozhodně podpoříme marketing a dáme o sobě více vědět světu okolo nás. 

Jaké máte další podnikatelské plány / cíle?

Projekt nej Asistentka je hodně o lidech a o tom, aby byli na všech úrovních spokojení. Naše další cíle jsou v získání nových klientů, dotažení projektu na úroveň, kdy dokáže dobře zaplatit kvalitního manažera, který se o projekt postará v každodenním chodu, abychom měli volnější ruce pro další posouvání nej Asistentky vpřed.

Dal byste mladým lidem, kteří by chtěli začít podnikat, nějaké doporučení?

Čím dříve podnikání vyzkoušíte, tím lépe pro vás. Dokud jste v pohodě s tím, že pracujete z kavárny nebo z parku, že vám stačí zaplatit nájem za pokoj ve sdíleném bydlení a když vám zbude pár korun na kino a dortík s partnerkou nebo partnerem, tak se začíná skutečně dobře. My jsme to tak udělali a dneska máme rozjetou firmu i v dalších oblastech. Jsme svými pány, neseme odpovědnost a riskujeme na své vlastní triko. Někdy to znamená, že pracujeme v neděli do noci a jindy zase jdeme na procházku s naším pejskem, když se ostatní potí v kancelářích. Podnikání má svou obrovskou odpovědnost i kouzlo. Čím dříve jej objevíte, tím snáze můžete něčeho dosáhnout.