ZDRAVIJEZIVOT.cz, Martin Karbusický

25. listopadu 2015Rozhovory s vítězi

1. místo, cena veřejnosti 2015. Odkládání zdravotního zákroku kvůli nedostatku financí je častý jev, proto chceme lidem umožnit neodkládat zdraví na druhou kolej.

zdravi-je-zivot

CO SI MYSLÍTE, ŽE ROZHODLO O TOM, ŽE VÁŠ PROJEKT ZÍSKAL CENU VEŘEJNOSTI?

Myslím, že základem úspěchu bylo včasné zapojení projektu do soutěže a také marketing, který jednoznačně podpořil hlasování v náš prospěch.

PROČ JSTE SE PŘIHLÁSIL DO PROJEKTU NASTARTUJTE SE?

Jedinečná příležitost jak zviditelnit projekt. Je velice obtížné a finančně náročné dostat váš nápad do povědomí lidí. Nastartujte se je ideální komunikační kanál k prezentaci velkému počtu lidí.

V neposlední řadě samozřejmě šance získat finanční podporu a kontakty na odborníky.

OD KOHO, NEBO KDE, JSTE SE O TOMTO PROJEKTU DOZVĚDĚL?

Informace o projektu se nám samozřejmě dostaly od našeho osobního bankéře z KB, který s námi aktivně řeší celý náš podnikatelský plán od prvního setkání. Tím pádem mu patří naše díky.

K ČEMU POUŽIJETE ZÍSKANOU VÝHRU?

Určitě celou výhrou podpoříme chod společnosti.

Dvakrát měř a jednou řež

MŮŽETE STRUČNĚ POPSAT VÁŠ PROJEKT?

Snaha o finančně dostupnější zdravotní nebo veterinární péči, která není hrazená zdravotními pojišťovnami. Jednoduše umožnit všem pacientům nebo majitelům zvířat kvalitní ošetření, které je vázáno přímými doplatky tak, aby si jej mohli finančně dovolit. Dnešní možnosti ve zdravotnictví jsou obrovské, bohužel s tím rostou i nezbytné náklady na ošetření, které si velké množství pacientů v daný moment nemůže dovolit a zákrok musí odložit nebo jej dokonce nepodstoupit.

JAKÉ MÁTE DALŠÍ PODNIKATELSKÉ PLÁNY?

Momentálně nás projekt zaměstnává natolik, že není moc prostoru na další plánování. Rádi bychom, aby si náš systém našel své místo na trhu, a to ještě nějaký čas potrvá.

PROČ JSTE SE ROZHODL PODNIKAT A KDO VÁM NEJVÍCE POMÁHÁ?

Pokud jste ten typ, který do všeho mluví, má neustále chuť seberealizace, nebo aplikování nápadů do praxe, nemáte moc na výběr. Pak už jen mít štěstí na lidi kolem sebe.

DAL BYSTE MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ BY CHTĚLI ZAČÍT PODNIKAT, NĚJAKÉ DOPORUČENÍ?

Jednoznačně: „Dvakrát měř a jednou řež“. Je jednoduché mít špatně promyšlený plán. A na konec si dávat dosažitelné cíle, se kterými souvisí míra investic.

MÁTE NĚJAKÝ NÁVRH NA ZLEPŠENÍ PODNIKATELSKÉHO PROSTŘEDÍ V ČR?

Bohužel asi ne. Prostředí, ve kterém se pohybujeme, je natolik složité, že jakýkoliv návrh z mé strany by situaci příliš nepomohl.

NE KAŽDÝ MÁ ODVAHU ZAČÍT PODNIKAT. CO PODLE VÁS LIDI OD VLASTNÍHO BYZNYSU NEJVÍCE ODRAZUJE?

Nejistota! Ta je bohužel nedílnou součástí každého podnikání. Nedokážete předem odhadnout úspěch vašeho nápadu.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.