Psychologický časopis Psychomat

Časopis Psychomat je projekt, který poskytuje čtenářům informace z psychologie od A až po Z populárně naučnou cestou.

Dávat znamená dostávat. Časopis spojuje lidi, kteří mají k psychologii blízko a nebojí se otevírat různá témata s ní spojená, mluvit o svých vlastních bolestech či seberůstu.
Časopis Psychomat je projekt, který poskytuje čtenářům informace z psychologie od A až po Z populárně naučnou cestou. Do jeho tvorby se může zapojit každý, kdo má o psychologii zájem nebo se chce podělit o cokoliv, co se pojí s duševním zdravím. Díky této možnosti časopis spojuje lidi, kteří mají k psychologii blízko a nebojí se otevírat různá témata s ní spojená, mluvit o svých vlastních bolestech či seberůstu.

Okolnosti spojené s nemocí Covid-19 výrazně působí na psychiku celé společnosti. Rostou počty depresivních a úzkostných případů, zvyšuje se domácí násilí, počty sebevražd a mnoho dalšího. Myslím si, že je o to důležitější mluvit o duševním zdraví a otevírat témata spojená s psychikou člověka.

Obsah je primárně rozdělen do tří kategorií: odborná, sebezkušenostní a zábavná část. Za sebe dávám největší důraz sebezkušenostní části, která dává lidem možnost seberealizace. Autoři se mohou rozepsat o své zkušenosti, bolesti nebo i radosti a sdílet ji se čtenáři.

V mnoha případech mohou lidé ve svých životech vidět pouze to negativní. Já se s časopisem snažím tyto zkušenosti proměnit v něco přínosného a tzv., jak by Viktor Frankl řekl, najít smysl v utrpení. V budoucnu bych ráda věnovala část výdělku vybrané psychologické nadaci.