mySoap

mySoap - mýdlárna, výroba organické kosmetiky

Zabývám se výrobou organických mýdel, šlehaných másel a krémů.

Mýdla vyrábím procesem tzv. metodou za studena, kdy se vybrané tuky a oleje zmýdelňují (saponifikují) s roztokem louhu bez vnějšího zdroje tepla. Výsledná hmota je tzv. jádrové mýdlo (neutrální soli mastných kyselin obsažených v olejích a tucích) a glycerin.
mySoap, to je záruka vysoké kvality

O projektu

mySoap, to je záruka vysoké kvality. Do svých mýdel používám zejména rostlinné oleje lisované za studena či bio kvality, maceráty a bylinky, přidávám esenciální oleje, které jim dodávají přirozenou vůni. Mýdlo si zachovává všechny cenné složky, je jemné a velmi dobře tolerované i citlivou a suchou pokožkou či pokožkou s dermatologickými problémy. Neobsahují živočišné tuky, nejsou v nich aromata a barviva, parabeny, stabilizátory, chemické tenzidy, konzervační látky apod.

Přidávám další substance, různé bylinky, esenciální oleje a hydroláty pro vůni a léčivé vlastnosti, koření a další přírodní materiály. Byliny nejčastěji pocházejí z naší zahrádky, o kterou se staráme bez jakýchkoliv chemických přísad, jsou nám velmi blízké principy permakultury. Obohacuji je o maceráty z bylin, které si vyrábím sama metodou solární infuze. Byliny maceruji 4–6 týdnů v extra panenském olivovém oleji. Vůně mýdel je jemná, nevtíravá, přirozená… Používám pouze esenciální oleje, bez umělé parfemace.

Mýdla, jakožto kosmetické přípravky uváděné na trh Evropské unie, jsou v souladu s ustanovením článku 13 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích notifikována na Evropském portálu notifikace kosmetických přípravků (CPNP).

Mýdla jsou laboratorně testovaná v akreditované státní laboratoři.

Odborný posudek ke zdravotní nezávadnosti kosmetických přípravků obsahuje protokol o výsledku mikrobiologického zkoušení, protokol o zkoušce stanovení kožní snášenlivosti u lidí, protokol o zkoušce cytotoxicity, zprávu o bezpečnosti kosmetického přípravku.

Mýdla jsou vyráběna v prostorách schválených krajskou hygienickou stanicí.

Autor projektu

ANDREA JANÍČKOVÁ

Hlavní cíle

  • výroba organické kosmetiky

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.