Zdravější voda pro život

SFiltrace přichází s filtrační jednotkou na odstranění prvoků a bakterií z pitné vody pro domácnosti. Pro zdravější vodu pro život.

Celý projekt vznikl před 10 lety, kdy mne oslovila jedna společnost dodávající zařízení do nemocnic s tím, že potřebují před ně předřadit jednotku sterilní vody. Na základě svých zkušeností s úpravou vody jsem sestavil první prototyp celo-nerezové jednotky, která je schopna z vody odstranit veškeré bakterie a prvoky, zároveň zachytit drobné nečistoty ve vodě, a odstranit z vody nerozpuštěné formy železa a manganu o velikosti do 1 mikron. Jedná se o jednotku s účinností 99,98% záchytu bakterií. Všechny ve vodě potřebné minerály, ale po filtraci ve vodě zůstanou zachovány. Výkresy mi ležely poté asi 5 let v šuplíku než následovaly další verze jednotky. Poslední třetí plně funkční jednotka má registraci průmyslového vzoru.

plastové jednotky na filtraci pitné vody pro domácnosti

O projektu

Na základě zkušeností klientů z nemocničního prostředí využívajících tyto jednotky a na základě úspěšných rozborů vody jsem se rozhodl pro návrh designu plastové jednotky, tak aby byla schopna dosáhnout účinnosti 99,98 % záchytu výše zmíněného a byla cenově dostupná i pro domácnosti a ne jen pro nemocnice.

Proto jsem i dubnu letošního roku založil společnost SFiltrace s.r.o., abych mohl tyto navržené a hotové jednotky přinést na nejen český trh. Zainvestoval jsem do toho své poslední i půjčené peníze.

V současné době již existují vzorové plastové jednotky na filtraci pitné vody pro domácnosti, na které je potřeba vyřešit jejich styk s pitnou vodou podle Vyhlášky MZ č. 409/2005 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do přímého styku s vodou a na úpravu vody, kdy jednotka musí projít výluhovými testy a následně ji otestovat dle Nařízení vlády č. 163/2002 Sb. jako stavební výrobek. Tyto testy jsou podmínkou dle české legislativy jak jednotky přivézt na český trh pro domácnosti na úpravu pitné vody. Zatím, je ale možné je použít pouze na průmyslové aplikace a v laboratořích.

Plastové filtrační jednotky jsou již součástí katalogu zahraničního partnera dodávajícího technologie úpravy vody do 30 zemí v Evropě.

Autor projektu

PETR MACH

Hlavní cíle

  • zdravější vodu pro život

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.