ALIS

Systém ALIS je systém, který využívá rádiovou technologii k telemetrii, lokalizaci a monitoringu osob/zaměstnanců, zboží či jiných zařízení.

Systém ALIS je systém, který využívá rádiovou technologii k přenosu dat, vzdálenému řízení, ale zejména pro lokalizaci a monitoring osob, zboží či jiných zařízení (uvnitř budov i na otevřeném prostranství).

Náš SW a HW vývoj přistupuje ke každé zakázce individuálně a to nám dává hlavní konkurenční výhodu

O projektu

Systém se skládá z infrastruktury a jednotlivých lokátorů (tzv. „tagů“). ALIS dokáže tyto tagy zaměřit s přesností v řádu desítek centimetrů a dále umožňuje zaměstnancům přivolání pomoci (stisknutím nouzového tlačítka na tagu). Data jsou odesílána a vyhodnocována na našem serveru, který je v provozu 24/7, jeho běh je monitorován a v případě výpadku dojde k okamžitému zapnutí dalšího, náhradního, serveru a naši techničtí pracovníci jsou o této skutečnosti okamžitě informování syntetickým hovorem a mohou tak danou situaci neprodleně vyřešit, ačkoli zákazník případný výpadek díky náhradnímu serveru nezaznamená. Všechna data jsou vícekrát zálohována, takže nemůže dojít k jejich ztrátě (ve dvou datových centrech v Amsterdamu a Londýně). Systém ALIS ovšem obsahuje i funkcionalitu tzv. ALIS Shield. ALIS Shield je systém prevence kolize vysokozdvižných vozíků a zaměstnanců ve firmách. V případě, že se zaměstnanec přiblíží do předem určené blízkosti vozíku, začne jeho lokátor (umístěný například na ruce jako hodinky) vibrovat. Dostane-li se ještě blíže, vozík je systémem ALIS automaticky zpomalen na definovanou rychlost, případně úplně zastaven. ALIS Shield je běžně rozšířen o bezpečností projektory, což jsou projektory, které na podlahu, či stěnu, vysvítí zákazníkem zvolený piktogram (např. „POZOR, ROZHLÉDNI SE“). V případě, že se pak do nepřehledného úseku blíží vozík, systém ALIS rozbliká tento projektor a ostatní účastníci dané situace tak mají možnost si vozíku zavčasu všimnout. Systém ALIS je otevřený a je možné jej na přání zákazníka upravit dle jeho potřeb. Náš SW a HW vývoj přistupuje ke každé zakázce individuálně a to nám dává hlavní konkurenční výhodu před ostatními.

Autor projektu

ANTONÍN MICHL

Hlavní cíle

  • Systém ALIS je systém, který využívá rádiovou technologii k telemetrii, lokalizaci a monitoringu osob/zaměstnanců, zboží či jiných zařízení.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.