Canine Centrum

Komplexní a kvalifikovaná péče v oblasti veterinární rehabilitace a fyzioterapie psů.

Canine Centrum nabízí komplexní a kvalifikovanou péči v oblasti veterinární rehabilitace a fyzioterapie psů. Specializujeme se na rehabilitace ortopedických a neurologických pacientů po chirurgických zákrocích. Dále na sportovní přípravu psích sportovců a rekonvalescenci.

Myšlenka aplikovat rehabilitační metody u psů začala zhruba v 90. letech minulého století v USA. Od té doby zájem o veterinární rehabilitaci pokročil a toto odvětví se pomalu rozšiřuje i v Evropě. Vzhledem k počtu registrovaných psů v ČR (cca 2 mil. psů), patříme mezi největší psí chovatele v Evropě. S tím souvisí velmi vysoká návštěvnost veterinárních lékařů a prováděných operacích. Avšak následná pooperační péče u nás stále chybí.
jednoznačně nejodbornější vzdělání v oblasti veterinární rehabilitace a fyzioterapie psů

O projektu

Naším „korunním klenotem“ v rehabilitačních programech je naučení tzv. spinální chůze u neurologických pacientů, kteří ztratili hlubokou citlivost končetin. Díky naší jedinečné technice dokážeme tyto ochrnuté pacienty znovu postavit na nohy.

Velkou exkluzivitou, která dělá naší kliniku jedinečnou již nyní je možnost zařazení hydroterapie do našich rehabilitačních plánů. V celých Východních Čechách hydroterapii nabízí pouze naše centrum. Doposud všichni klienti z Východních Čech, kteří chtěli využít terapie na tomto podvodním páse, byli nuceni jezdit do Prahy nebo do Brna. Hydroterapie se dá považovat za tzv. královnu mezi fyzikálními terapiemi a její využití najdeme jak u ortopedických, tak u neurologických pacientů. Další kategorií jsou psí sportovci, kteří tuto terapii vyhledávají v rámci jejich sportovní přípravy a je taktéž velmi žádaná.

Náš projekt byl spuštěn v lednu 2018. Za prvních 6 měsíců prošlo našemi dveřmi již 231 pacientů. Na rozdíl od naší konkurence má Canine Centrum v čele se Stephanii Kašparovou, CCBW jednoznačně nejodbornější vzdělání v oblasti veterinární rehabilitace a fyzioterapie psů ve Východních Čechách a dokáže klientům nabídnout kvalitní a především komplexní řešení v rehabilitačních programech.

Autor projektu

STEPHANIE KAŠPAROVÁ

Hlavní cíle

  • Komplexní a kvalifikovaná péče v oblasti veterinární rehabilitace a fyzioterapie psů.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.