NyrdenCore

NyrdenCore je nízkoenergetické off-grid jádro pro tvorbu vnitřního klimatu, dodávky elektřiny, tepla a vody a likvidaci biologického odpadu.

Off-grid jádro NyrdenCore komplexně řeší vytápění, větrání a chlazení, úpravu pitné vody, přípravu teplé vody, ekologickou likvidaci odpadních vod a výrobu elektřiny objektů s vnitřním objemem 400 až 600 m3, tepelnou ztrátou přibližně 5 kW a s až šesti trvale žijícími osobami dostatek energií v autonomním ostrovním režimu. Je aplikovatelné pro objekty bydlení, administrativy a služeb bez teritoriálního omezení, lze ho využít i v rozlehlejších objektech, kde se technické meze rozšiřují úměrně počtu užitých jader, je vysoce energeticky účinné, šetrné ke zdrojům pitné vody, poskytuje nadstandardní kvalitu vnitřního mikroklimatu, minimalizuje dopad na životní prostředí a pečlivě propočítanou vzájemnou součinností všech svých komponent oproti tradičnímu řešení nekompromisně snižuje provozní náklady.

budova s NyrdenCore může být Zero Eneregy House

O projektu

Jádro NyrdenCore beze zbytku splňuje Doporučení Komise (EU) 2016/1318 o pokynech na podporu budov s téměř nulovou spotřebou energie a osvědčených postupů k zajištění, aby do roku 2020 byly všechny nové budovy budovami s téměř nulovou spotřebou energie a Směrnici 2010/31/ES o energetické náročnosti budov a v mnohém jde i za jejich požadavky. Každá budova s NyrdenCore může být Zero Eneregy House. Jádro lze použít i v objektech s napojením na inženýrské sítě a i v tomto případě zůstávají veškerá technická a uživatelská pozitiva včetně poklesu provozních nákladů.

Autor projektu

JAN BLAŽÍČEK

Hlavní cíle

  • dostatek energií v autonomním ostrovním režimu

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.