POKLAD V ODPADNÍ VODĚ

AKIRETHERM získává teplo z odpadních vod objektů pro jejich zpětné využití - bez spotřeby energie pro vlastní činnost, s účinností až 80 %.

Projekt řeší získávání tepla z odpadních vod, které produkují rodinné domy, penziony, hotely, rehabilitační ústavy, fitness apod.

Odborné publikace uvádějí a skutečnost to potvrzuje, že v běžném rodinném domě se spotřebuje až polovina celkové energie na ohřev teplé vody. Celospolečensky se jedná o gigantický objem energie, která dosud běžně odcházela do odpadu.
snížení nákladů na energii

O projektu

Výměník AKIRETHERM dokáže odebrat odpadní vodě téměř 80 % tepelné energie a touto energií předehřát studenou vodu, která je vedena do objektu. Extrémně vysoké účinnosti je dosaženo díky optimální velikosti akumulační nádoby a plochy vnitřního nerezového vinutí.

Instalací výměníku AKIRETHERM dochází k významnému snížení nákladů na energii, protože potřeba energie na ohřev vody v bojleru, plynovém kotli a dalších spotřebičích je takto nesrovnatelně nižší. Průměrná úspora z celkové energetické náročnosti rodinného domu je 38 %.

Výměník AKIRETHERM je bezobslužný, nehlučný a pro vlastní činnost žádnou energii nespotřebovává. Je ideální pro novostavby, kde se jednoduchou instalací umístí do země vedle základové desky a stane se součástí kanalizačního systému.

Autor projektu

VLADIMÍR BRANDT

Hlavní cíle

  • získávání tepla z odpadních vod objektů pro jejich zpětné využití

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.