rekrabička

Cílem rekrabičky je snížit spotřebu plastů nahrazením jednorázových plastových obalů hotových jídel znovupoužitelnými ekologickými boxy.

Svět se pomalu utápí v plastových odpadcích. I když se snažíme plasty třídit, ke skutečné recyklaci se jich dostane méně než 20%. Není dne, kdy by se neobjevila zpráva o novém plastovém ostrově plovoucím oceánem, uhynulé velrybě nebo celých oblastech zničených záplavou smetí

Pojďme společně udělat planetu zelenějším místem. Jsme rekrabička a jdeme do toho.

O projektu

Potravinářský a gastro průmysl, který plasty využívá hlavně v podobě obalů, přispěl k této situaci nemalým dílem. Jen v oblasti krabičkových diet, na který bude projekt rekrabička ze začátku zaměřený, se v ČR vyprodukuje okolo 168 000 kg plastů. Tolik váží zhruba 120 osobních aut!

Představte si svět bez takovéto spotřeby plastů. Představte si, že si můžete nechat pravidelně dovážet hotová jídla bez nutnosti použít jednorázové plastové obaly a ničit přírodu. Nebo se zastavíte v restauraci a jídlo s sebou vám zabalí do boxu šetrného k přírodě. Zní to dobře? Taková je rekrabička.

Rekrabička je projekt, který bude zpočátku zaměřen na službu krabičkových diet, ale následně máme za cíl rozšířit svou působnost také na další gastro služby, jako jsou například rozvozy jídla nebo restaurace. A jak to bude fungovat?

Provozovatelům krabičkových diet dodáme znovupoužitelné boxy, do kterých připravené pokrmy zabalí. Následně krabičky rozvezou koncovým zákazníkům a při předávce si vyzvednou již použité boxy z předchozího dne. My si pak rekrabičky převezmeme, ekologicky umyjeme v našem profesionálním mycím centru a znovu pošleme do oběhu.

Jsme teprve na začátku – služba bude spuštěna v testovacím provozu ke konci roku 2018, ale již nyní za sebou máme detailní průzkum trhu, ověření konceptu a ceny, a domluvené tři velké zákazníky, kteří chtějí naši službu využít jako první.

Pojďme společně udělat planetu zelenějším místem. Jsme rekrabička a jdeme do toho.

Autor projektu

Ondřej Širočka

Hlavní cíle

  • Cílem rekrabičky je snížit spotřebu plastů nahrazením jednorázových plastových obalů hotových jídel znovupoužitelnými ekologickými boxy.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.