Kalkulačka vytápění staveb

Poskytujeme on-line řešení pro ekonomické hodnocení technologií vytápění v rodinných domech.

Chceme poskytovat on-line řešení pro integrované koncepční návrhy energetického konceptu rodinných domů. Po zadání několika vstupních údajů v naší webové platformě, si bude moci kdokoli utvořit představu o ekonomických a energetických přínosech.

pomocí jasných čísel naznačit, do kterých technologií je smysluplné investovat

O projektu

Problém: Pro laika, který staví nebo rekonstruuje rodinný dům je téměř nemožné se orientovat v široké nabídce současných technologií na získávání/udržení energie (zejména tepelné). Přínos moderních technologií, zejména z kategorie alternativních zdrojů energie, jako tepelná čerpadla nebo solární panely, a to zejména v případě, že jich je v jednom systému instalováno současně více, je závislý na konkrétních provozních podmínkách. Zároveň bývají tato zařízení relativně nákladná na pořízení. Uvedené předpoklady často vedou ke zjednodušování energetických i ekonomických přínosů, což je často umocněno faktem, že osoba poskytující rady o zařízeních je často zapojena do provizních systémů dodavatelů zařízení.

Naše řešení: Naším nástrojem jsme schopni překlenout vědomostní propast mezi prodejci/projek­tanty a laiky. Těm jsme schopni pomocí jasných čísel naznačit, do kterých technologií je smysluplné investovat a které technologie pro jejich případ vhodné nejsou.

Autor projektu

DANIEL HAŇKA

Hlavní cíle

  • on-line řešení pro integrované koncepční návrhy energetického konceptu rodinných domů

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.