Nábytek z kulatiny

Ručně vyráběný dřevěný nábytek z kulatiny. Každý kus je originál. Masivní konstrukce z kmenů v jejich přirozeném tvaru.

Jmenuji se Václav Beránek. V loňském roce jsem dokončil vysokou školu (obor Dřevařské inženýrství) diplomovou prací „Návrh konstrukce srubového nábytku“. Nyní studuji učební obor “Umělecký truhlář a řezbář” na SUPŠ HNN v Hradci Králové a shodou náhod jsem se zde stal i učitelem odborných předmětů.

před výrobou dalšího nábytku z kulatiny mě nic nezastaví!

O projektu

Rád pracuji se dřevem originálním způsobem, a proto vyrábím nábytek z kulatiny. Protože pracuji s kmeny v jejich přirozeném tvaru a podobě, musím přistupovat ke každému kusu individuálně. Díky tomu mi ale nehrozí konkurence v podobě strojové výroby. Před výrobou nejprve pokácím vhodné stromy. Ty musím co nejrychleji zbavit kůry. Pro tuto jinak časově náročnou operaci mám technologii, která dřevo dokonale odkorní ve zlomku času a ještě navíc dojde k jeho sanaci vůči plísním a hmyzu. Následuje sušení dřeva. Samotná výroba pak zahrnuje krácení na jednotlivé dílce, dosoušení, výrobu dlabů a čepů (Vymyslel jsem a nechal vyrobit speciální stroj, který tyto operace usnadňuje a umožní dělat přesně navzdory tomu, že kmeny nejsou kulaté a rovné.), spasování a slepení konstrukce a závěrečnou povrchovou úpravu. V současné době mám veškeré potřebné vybavení, materiál, prostory, ověřenou technologii i několik hotových produktů (dvě židle, dva stoly, kolébku, opalovanou venkovní lavici, sestavu dětského nábytku – stůl, židle a stolička, dva kočičí pelíšky a stoleček na misku pro psa) a před výrobou dalšího nábytku z kulatiny mě nic nezastaví! Mám spoustu nápadů na nové výrobky a jejich vylepšení. Chci rozvíjet dokončení povrchu opalováním a drásáním. V budoucnu plánuji princip a vzhled nábytku z kulatiny přenést na výrobu venkovních konstrukcí (pergol, apod.). Současné prostory mi všechny mé vize neumožní naplnit, případnou výhru tedy investuji do výrobní haly. Tu mám k dispozici po otcově předchozím podnikání, ale je potřeba opravit střechu a objekt zateplit. Větší objem výroby si také vyžádá nákup sušárny dřeva.

Autor projektu

VÁCLAV BERÁNEK

Hlavní cíle

  • Ručně vyráběný dřevěný nábytek z kulatiny

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.