Prověřená nemovitost

Prověřování technických informací o nabízených či kupovaných nemovitostech. Certifikace nemovitostí v souladu s ČSN normou.

Certifikace je založena na podrobném a systémovém zpracování dat na základě technických průzkumů stavebními odborníky, kteří zapíší veškeré podrobnosti o 50 až 250 dotčených technologiích na nemovitosti do systému, který podle zadaných dat a parametrů opotřebení jednotlivých částí nemovitosti vypočítá celkové skóre a připravenost nemovitosti s informacemi pro budoucího vlastníka. Zde se dávají do souvislostí informace technické v pojetí celkového průzkumu nemovitosti a data zpracovaná na základě průkazu energetické náročnosti budovy. Dále pak se zde zohledňují i další podklady k nemovitosti jako například projektová dokumentace, revizní zprávy a celá další řada dokumentů, které buď existují a jsou do zprávy zapracovány, nebo neexistují a pak je na vlastníkovi, zda tyto dokumenty nechá pro připravení prodeje nemovitosti dopracovat.

celkové skóre a připravenost nemovitosti s informacemi pro budoucího vlastníka

O projektu

Je třeba podotknout, že vlastník nemovitosti ze stavebního zákona a vyhlášky je povinný ke své nemovitosti budoucímu vlastníkovi předat všechny tyto dokumenty: • Projektovou dokumentaci v aktuálním stavu nemovitosti nebo projektový pasport. • Průkaz energetické náročnosti budovy dle zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií. • Revizní zprávy od spalinových cest, elektrorozvodů, revize plynových spotřebičů a kotlů, revize topení a dalších případných technologií na ohřev TV, TUV či chlazení. • Úplné informace o technickém stavu nemovitosti – technická zpráva či inspekce nemovitosti zpracovaná nezávislým autorizovaným technikem či stavebním inženýrem.

Všechny tyto dokumenty či informace má nárok kupující získat ještě dříve, než podepíše jakýkoliv smluvní dokument, tedy včetně rezervační smlouvy.

Autor projektu

LUDĚK LOŠŤÁK

Hlavní cíle

  • Prověřování technických informací o nabízených či kupovaných nemovitostech

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.