doplňky pro diaděti

Návrhy a šití doplňků, kapsiček a obalů na inzulinové pumpy včetně obalů a návleků na senzory pro děti s DM1

Diabetes Mellitus 1. typu je autoimunitní onemocnění, které může postihnout děti v kterémkoliv věku. Pacienti jsou celoživotně závislí na podávání inzulínu, ať už inzulínovými pery nebo inz. pumpou. Ročně přibyde zhruba 350 dětí nově diagnost. DM1 a zhruba stejně tolik dospělých. Nezbytnou součástí vybavení všech diabetiků je také glukometr a dále kontinuální měření glykémie (hodnoty cukru v krvi) pomocí senzorů.Tyto pomůcky musí mít diabetik při sobě. Pro ulehčení života s DM1 jsem začala šít diabetické doplňky, jako jsou kapsičky na inz. pumpu, návleky na senzory, cestovní pouzdra pro inzul. pera, návleky pro pumpu či senzory pro mladé dospívající diabetické sportovce.

Konečně se za svou nemoc nemusí stydět

O projektu

Hlavní důvod, proč jsem začala šít pro diabetiky je můj syn Damian. V 15ti měsících onemocněl DM 1, inz. pumpa se od té doby stala jeho nedílnou součástí. Pumpu musí mít syn na těle 24hod denně, chodí s ní spát, koupe se s ní… Inzulínové pumpy jsou dodávány pouze s klipem, který lze zavěsit za kalhoty, což je ale u malých dětí problém jak z hlediska praktičnosti, tak i bezpečnosti s ohledem na inzulínovou pumpu. Začala jsem tedy pátrat po eshopech a obchodech, kde bych pro syna mohla sehnat nějakou kapsičku, kam bych pumpu umístila.Nic takového k sehnání nebylo a pokud ano, o praktické stránce nemohla být ani řeč. Hledala jsem něco, co by mu život s pumpou ulehčilo. Hledala jsem něco, za co by se nemusel stydět a co by druhé děti pozorovaly se zájmem a ne s despektem. Děti mají inzulínovou pumpu na těle pořád, musí mít na sobě tedy něco lehkého, příjemného a v neposlední řadě „koukavého“.

Uběhla dlouhá cesta, ale povedlo se, a nyní mě oslovují maminky dětí se stejnou diagnozou. Konečně se za svou nemoc nemusí stydět, nemusí ji až tak nenávidět a mohou se radovat z kapsiček ušitých každému dítěti na míru dle jeho přání. Moje motto je „I cukrovka může mít svůj styl!“ A i vzhledem k časové i finanční náročnosti chci však za tuto práci bojovat, protože v ní vidím smysl.

Autor projektu

BLANKA ZIKMUNDOVÁ

Hlavní cíle

  • ulehčení života s DM1

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.