Kouzelná skříňka

vzdělávací pomůcky pro snadnější a radostnější učení pro všechny

Každý máme své talenty. A čas od času narazíme na něco, co se nám příliš nedaří. Děti to mají stejně. Mnoho z nich prožívá stres při psaní, vybavování si čísel a dat, bojují s gramatikou, pletou se jim slovíčka, neví, jak se něco naučit, aniž by si to do hlavy prostě "nacpali". Ráda bych to změnila. Ukázala dětem, jejich rodičům i učitelům, že existuje jednodušší, pohodovější a hravější řešení. A že se děti můžou snadno naučit ještě více, než by si myslely.

Hlava každého je jako kouzelná skříňka.

O projektu

Školy mluví o tom, jak je těžké věnovat se žákům individuálně. Jak obtížné je naplnit potřeby nadaných a zároveň zvládnout učivo s dětmi, které se hůře soustředí nebo vyžadují pomalejší tempo práce. Rodiče si uvědomují důležitost vzdělání pro své děti a hledají pro ně doučování a podporu.
Na trhu už existují tradiční i alternativní vzdělávací materiály. Nabídka je však stále nedostatečná. Často se jedná o různé přehledy nebo pomůcky, které jsou jen obměnou téhož. A pro některé učivo nejsou prozatím vhodné pomůcky vůbec.
Rozhodla jsem se doplnit nabídku na trhu o materiály, které využívají netradiční přístupy ve vzdělávání, využívají představivost, rozvíjejí práci s pamětí nebo tvořivost. Chci vnést do učení více hravosti a samostatnosti, aby děti mohly pracovat vlastním tempem. A samozřejmě zpracovat učivo, pro které podobné pomůcky ještě nejsou, vytvořit netradiční materiály pro učivo 2. stupně a obtížnější témata.
Už vznikly pomůcky pro vázané psací písmo, protože trénování psaní je pro mnohé děti i jejich rodiče stále noční můrou a tradiční přístup ve výuce psaní jim tuto činnost na dlouhou dobu (a někdy i napořád) znechutí.
V nabídce je i kniha pro genetickou metodu čtení s krátkými texty pro děti, které se čtením začínají, čtou pomalu nebo pro děti, které neudrží dlouho pozornost.
V současné době už připravuji další pomůcky, chystám např. materiály pro jazyky, dějinné události, ale třeba i pro rozvoj obecných dovedností důležitých při učení. Byla bych ráda, kdyby se rozšířily do nejen do domácností, ale i do škol, aby s nimi mohly pracovat všechny děti, které to potřebují.

Hlavní cíle

  • Pomoci každému dítěti zažít úspěch a radost při učení
  • Přicházet s inovativními pomůckami
  • Měnit svět vzdělávání k lepšímu

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.