Terezčino centrum tvorby

Projekt řeší vznik centra které umožní lidem vlastní tvoření bez ohledu na jejich hendikep a bude přispívat k vzájemné soudržnosti v rodině

Jsme rodiče dětí s hendikepem, v roce 2009 jsme založili Občanské sdružení Terezka z.s. a to z důvodů nedostatku možností rozvoje našich dětí. V současné době nám děti postupně dospívají, končí speciální školy a možnost jejich uplatnění a zapojení do společnosti je v okolí minimální, hlavně pokud se jedná o lidi s kombinovaným postižením. Jelikož jsme kreativní lidé,rádi spolupracujeme a pomáháme druhým, rozhodli jsme se založit sociální podnik se zaměřením na jeden z problémů současné společnosti, čímž je nedostatek aktivního odpočinku, odvedení dětí od počítačů spolu se zlepšením vztahů v rodině.

společnost splňující vizi sociálního podnikání

O projektu

Námi navržený projekt řeší relaxaci a možnost společného využití volného času celé rodiny formou využití dílen pro různé techniky tvoření, včetně stolařské a zámečnické, prostor pro relaxaci, rehabilitaci, péči o tělo, kanisterapii a jiné zvířecí terapie. Součástí celého centra budou i přilehlé venkovní prostory, kde budujeme hřiště na petang, volejbal, další míčové hry i dětské pískoviště a prolézačky, posezení s možností grilování. Součástí fungování centra bude propojen svět hendikepovaných a zdravých a to jak při využívání služeb, které budou v maximální míře přizpůsobené všem, tak i v zajištění provozu centra budou využíváni hendikepovaní a znevýhodnění zaměstnanci. V průběhu průzkumu před založením společnosti, jsme byli osloveni organizátory příměstských táborů na možnost využití našeho centra při hledání nových aktivit s dětmi. Dle potřeb klientů a pro spojení světa hendikepovaných a zdravých bude celé centrum bezbariérové. Provozovatelem je nově založená společnost splňující vizi sociálního podnikání (podíl znevýhod. zam. min. 40%, většina zisku jde do rozvoje společnosti). Při propagaci budou oslovovány další skupiny lidí, které mohou být našimi klienty, jako jsou milovníci cyklistiky (kolem centra jde cyklotrasa Kroměříž – Hostýnské vrchy), dále pak turisté, pro které může být centrum novým cílem jejich výletů, který jim nabídne zážitky jinde nepoznané.

Autor projektu

TOMÁŠ HLADÍK

Hlavní cíle

  • vznik centra které umožní lidem vlastní tvoření bez ohledu na jejich hendikep

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.