Společenská hra Olá

Hra Olá spojuje svět nevidomých se světem vidomých. Cílem hry, kterou hráči nevidí, je naučit se, nebýt „slepý“ k problémům druhých.

Olá – společenská hra, kterou nikdo neviděl, aneb s nevidomými na stejné vlně. Hra spojuje dva světy – svět nevidomých lidí a svět lidí bez postižení. Hru si bude moci zahrát každý! Olá Vám pomůže lépe pochopit nevidomé, vcítit se do jejich pocitů. Hraje-li člověk s osobou s postižením, prožijí společný zážitek, vytváří se jedinečné spojení mezi hráči. Přicházím s nápadem hry, která pomůže nevidomým s integrací do společnosti. Zároveň zdravému člověku umožní vcítit se do prožitků nevidomého a zkusit si na chvíli, jaké to je stát se nevidomým. Posláním hry je naučit lidi nebýt „slepý“ k problémům druhých. Je velice důležité, aby si zdravý člověk vyzkoušel, jaké to je stát se nevidomým.

Nejenom na českém trhu chybí hry, které mohou společně hrát nevidomí společně se zdravými lidmi

O projektu

V České republice je 12 000 nevidomých lidí, na celém světe 36 milionů (odkaz *), kterým může Olá pomoci, propojit je do společnosti „zdravých“ lidí. Nejenom na českém trhu chybí hry, které mohou společně hrát nevidomí společně se zdravými lidmi. Chci tuto mezeru na trhu zaplnit, a proto přicházím s hrou, která propojuje tyto dva světy. Cílem hry je najít pomocí hmatu dřevěné dílky v sáčku, přičemž zdravý člověk má přes oči šátek, aby nic neviděl. V krabice je jedna specifická dřevěná kostka. Ta má v každé straně vyřezaný jiný geometrický tvar, který musí hráč po vhození kostky nejdříve určit hmatem bez opory zraku. Poté co hráč určí, který tvar „padl“, tak to řekne ostatním hráčům. Hráči od té doby začínají hledat tento tvar ve svých sáčcích – kdo ho najde první, tak získává kámen vítězství. Pokud hráč obdrží 3 kameny vítězství, zvítězil ve hře. Hra je určena až pro 4 hráče od 8 let. Rozvijí jemnou motoriku a dětem, ale i rodičům přináší jiný pohled na svět kolem nás. Věk je určen podle znalostí dětí. Navíc tato hra má malé dřevěné dílky, které by mladší děti mohly spolknout. Pro mladší děti od 3 do 7 let vyvíjíme hru s většími tvary a s lepší rozpoznatelnosti.

*http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ve­da/2200858–115-milionu-lidi-bez-zraku-pocet-nevidomych-prudce-vzroste-varuje-studie

Autor projektu

LUCIE ČÁSTKOVÁ

Hlavní cíle

  • vcítit se do prožitků nevidomého a zkusit si na chvíli, jaké to je stát se nevidomým

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.