Nangu - chocolate

Nangu - chocolate učí interaktivně prostřednictvím čokolády znakový jazyk neslyšících.

Na trh přicházíme se světovým unikátem. Lidé již pochopili a poznali kouzlo kvalitních potravin a jsou ochotni za ně zaplatit. My jsem však zašli o kus dál. Legální „droze“, jakou je čokoláda, jsme dali novou podobu, význam a přidanou hodnotu, kterou prozatím nemá žádná jiná potravina.

Naším cílem bylo, abychom nekopírovali, ani nevylepšovali nic, co již na trhu je. Přišli jsme s novým a unikátním projektem, který dokáže propojit něco slastného (jako je pojídání čokolády) s něčím významným, jako je učení znakového jazyka.
učíme lidi dalšímu jazyku a přitom zaměstnáváme samotné neslyšící

O projektu

Skloubili jsme moderní 3D technologii a precizní jemnou práci sochařů, pod jejichž rukama vznikly formy pro odlévání zmenšených modelů rukou, které znakují. Každá ruka, každý znázorněný symbol, má vlastní význam ve znakovém jazyce. Tedy pokud budete pojídat čokoládu, budete se tak interaktivně učit novému jazyku.

Dokázali jsme nastavit úplně nový model podniku, kdy produkujeme vysoce kvalitní výrobek (čokoládu 73% z Ekvádoru, designově zpracovanou), jednoduchou formou vizuálně učíme lidi dalšímu jazyku a přitom zaměstnáváme samotné neslyšící a šíříme osvětu tohoto handicapu. Díky skvěle provázané komunitě těchto lidí se nám navíc dobře daří šířit povědomí o projektu i za našimi hranicemi a sklízíme nadšení od neslyšících kolegů z celé Evropy.

Navíc každý rok se budete moci učit nová a nová slovíčka, tedy znaky, protože každý rok budeme doplňovat formy na čokoládu o nová gesta. :)

Autor projektu

FILIPOVÁ ZUZANA

Hlavní cíle

  • propojit něco slastného (jako je pojídání čokolády) s něčím významným, jako je učení znakového jazyka

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.