Cerebro

Cerebro je nová edukační aplikace, která usnadní přípravu na příjímací zkoušky zájemcům o studium na vysokých školách.

Celý projekt se opírá o hodnoty, které jsou mladému člověku velmi dobře známy: mobilní podoba, přehlednost a hravost.

všechny funkce, které aplikace nabízí, byly konzultovány se studenty vysokých škol

O projektu

Mobilní podoba: aplikace Cerebro je kompatibilní s mobilními platformami iOS a Android. Uživatel si tedy může kdekoliv a kdykoliv spustit sadu modelových otázek ve svém mobilu nebo tabletu a připravovat se.
Přehlednost: první verze aplikace obsahuje tři předměty: biologie, chemie, fyzika. Tyto předměty tvoří obsah přijímacích testů na vysoké školy, které nejsou humanitně zaměřeny (lékařské fakulty, technické fakulty, přírodovědné fakulty…). Každý předmět v aplikaci je přehledně rozdělen do 23 kapitol. V nich se pak skrývají sady otázek, jejichž cílem je dostat uživatele do obrazu, připravit jej na možný druh otázek u přijímacích zkoušek.
Hravost: je jen na uživateli, jakým směrem se bude v přípravě ubírat, zda bude procvičovat kapitoly a otázky ze všech předmětů, nebo jen z jednoho. Při otevření jakéhokoli testu z předmětu se po projití všech otázek v testu vypočítá procentuální úspěšnost. Jednotlivé úspěšnosti z dílčích testů se poté započítávají do celkového průměru, čímž má uživatel jasný přehled o tom, kde má „zabrat“. Projitý test si uživatel samozřejmě může zopakovat, popřípadě vylepšit skóre.
Mým cílem je, aby aplikace nabídla studentům prostředí, ve kterém na jednom místě najdou vše potřebné ke kvalitní přípravě na přijímací zkoušky. Dále chci studenty oprostit od knížek. V době, kdy se snažíme dát všemu mobilní podobu a smartphone je takřka nejlepší přítel člověka, plně věřím, že tato podoba edukačního systému bude tah na bránu a mladá generace Cerebro plně ocení.

Nakonec detailního popisu bych rád dodal, že všechny funkce, které aplikace nabízí, byly konzultovány se studenty vysokých škol, kteří museli absolvovat stejný proces jako uchazeči o studium. V horizontu jednoho roku vytvořili studenti aplikaci studentům. A právě tento fakt dodává celému projektu lidskou tvář.

Autor projektu

VOJTĚCH HRČEK

Hlavní cíle

  • aby aplikace nabídla studentům prostředí, ve kterém na jednom místě najdou vše potřebné ke kvalitní přípravě na přijímací zkoušky

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.