Labdeers

Propojili jsme znalosti a zkušenosti z oboru Genetiky, Strojírenství, Mikroelektroniky a ICT, abychom vyvíjeli unikátní laboratorní přístroj

Jsme inovativní technologická firma, zabývající se vývojem přístrojů pro podporu výzkumu především v oblasti přírodních věd a lékařství.

Je důležité posouvat hranice lidských možností vpřed

O projektu

Představujeme vám první, vyvíjené prototypy přístrojů, určené pro manuální (µDeer) a plně automatizovanou (µDeer-System) práci s pevnými částicemi mikroskopických rozměrů. Jedinečnost našich přístrojů je v unikátní technologii, zabraňující poškození mikročástic a umožňující jejich snadnou a sterilní manipulaci. Zařízení vhodná pro nedestruktivní manipulaci mikročástic v bezvodém prostředí nejsou na trhu dosud dostupná. Vyvíjené přístroje umožní akceleraci výzkumu především v oblasti přírodních věd a medicíně. Naše přístroje naleznou využití i v chemickém průmyslu a materiálovém inženýrství. Jedním z příkladů využití jsou rutinní laboratorní práce v laboratořích life-science, v medicíně pak například při vývoji nového typu 3D Micro-scaffoldů.

Automatizovaná práce s mikročásticemi povede k snížení vzniku zdravotních rizik pracovníků výzkumu ale i k minimalizaci vzniku kontaminace a lidské chyby.

Je důležité posouvat hranice lidských možností vpřed. Přinášíme nová řešení, svými vizemi pomáháme urychlit cestu od objevů k novým aplikacím.

Autor projektu

TEREZA DOBISOVÁ

Hlavní cíle

  • vývoj přístrojů pro podporu výzkumu především v oblasti přírodních věd a lékařství

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.