Carton Cajon Bubny do škol

Carton Cajon® není jen obyčejný buben! Je to učební pomůcka, kterou děti milují a učitelé si ji chválí pro její široké možnosti využití.

Projekt Carton Cajon Bubny do škol je součástí projektu Carton Cajon Papírové bubny, jehož cílem je nabízet cenově přijatelné bubny. Rádi bychom totiž, aby se bubnování vrátilo do našich životů, protože hra na cajon dělá lidi šťastnější!

Cajon (kachon) má původ v latinské Americe a je to vlastně taková dřevěná bedýnka, na které obkročmo sedíte, houpete se a mezi nohama bubnujete.

O projektu

Carton Cajon® je cajon se vším všudy, jen místo dřeva jej vyrábíme ze speciálního kartonu. Díky tomu je cenově dostupnější, lehčí, skladnější a může se na něj malovat. Přes svou nízkou hmotnost (1,5 kg) je skládací konstrukce Carton Cajonu® natolik pevná, že unese sedícího člověka o váze až 150 kg! Součástí balení je kartonový kufřík, takže si cajon můžete vzít kamkoliv s sebou. Kromě hnědé nebo bílé barvy nabízíme Carton Cajon® i s originálními designy. Zakázková výroba cajonů s vlastním designem je možná od 5ti kusů.

Využití Carton Cajonu® ve školách je především na poli humanitních předmětů od hudební výchovy přes výuku jazyků až po výtvarnou výchovu, kde si jej děti pomalují vlastními motivy. Kromě výuky najde cajon uplatnění v družině, kroužcích, nebo jako součást programu školních slavností. Carton Cajon® je i skvělá rekvizita pro divadlo!

Carton Cajon® je dostatečně bezpečný, aby dítě mohlo dát volný průchod svým emocím. Může do něj bouchat, mlátit, kopat, házet s ním a dítěti ani cajonu se nic nestane. Tyto vlastnosti ocení především terapeuti i speciální pedagogové, neboť skrze bubnování mohou s dětmi snadněji komunikovat.

Bubnování je nejstarší způsob neverbální komunikace a skupinové bubnování je jedna ze základních forem rozvoje týmové spolupráce. Bubnování zvyšuje koncentraci, harmonizuje mozkové hemisféry, uvolňuje napětí skrze dopamin a endorfin (hormon štěstí) a napomáhá k větší produktivitě a výkonům při mentálních činnostech. Rytmus skupinového bubnování kolektiv sjednocuje a uvolňuje v něm tvořivého ducha.

Pojďte si hrát! Hra na cajon dělá lidi šťastnější.

Autor projektu

JAN LÁLA

Hlavní cíle

  • Vrátit bubnování do našich životů

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.