Uklízíme ulice i lesy

Uklízíme ulice i lesy je forma aktivního rozvoje osobnosti pro většinu věkových kategorií, zaměřená na čistotu prostředí ve kterém žijeme.

„Venkovní“ úklid je ohromně jednoduchá, ale zároveň psychicky obtížná činnost. Sebrat plechovku, sáček nebo nedopalek je fyzicky nenáročné. Nicméně paranoidní myšlenky typu „co si o mě ten dotyčný myslí“ jsou velmi zrádné. Jedná se o preventivní „stud před něčím“ (ostych), který má v sobě každý člověk a je velmi dobré s ním pracovat. Ostych je vlastně jeden z Vašich zaměstnanců, kteří Vám ovlivňují chování na veřejnosti, v práci, mezi přáteli a v rodině. Je to věc, která je naprosto přirozená a normální, pokud se jedná o narušení Vaší psychické či fyzické intimní zóny. Při konání dobré věci byste však ostych mít neměli. Zkuste Vašeho zaměstnance „Ostycha“ při konání správných věcí vyhodit a uvidíte, že Vám spadne kámen ze srdce. Je to opravdu skvělý pocit se tohoto studu zbavit.

pokrok ve zodpovědnosti obyvatel

O projektu

Projekt Uklízíme ulice i lesy by znamenal obrovský pokrok ve zodpovědnosti obyvatel. Jde nám o dvě základní věci. Namotivovat a seznámit širokou veřejnost s tímto projektem a pomáhat městům a lesům udržovat přívětivější vizuální prostředí, ve kterém žijeme.

Také budeme vytvářet dva nové „nápady“ – prototypy, a to prototyp kompaktního recyklačního multi-koše v různých provedeních pro různé domácnosti. Spousta lidí by recyklovat chtělo, ale nemají doma na 4 nebo více košů místo. Na tento problém jsme našli řešení. Kompaktní recyklační multi-koš na míru. Druhý „nápad“ je teleskopický popelník, který při naplnění ukáže telefonní číslo a číslo konkrétního popelníku. Kolemjdoucí poté může dát vědět nám, či správci popelníku, aby ho vyprázdnil. Dalším pokrokem popelníku bude automatické hlášení plného popelníku. Popelníky budou trubkovitého tvaru o šíři cca 10cm s výrazným značením, aby každý věděl, oč se jedná.

Autor projektu

RUDOLF DRTINA

Hlavní cíle

  • čistota prostředí ve kterém žijeme

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.