Kutilský ráj

Kutilský ráj je sdílená dílna pro širokou veřejnost vybavená profesionálními stroji, pro lidi mající chuť vytvořit něco vlastníma rukama.

Kutilský ráj je místem pro všechny, kteří mají potřebu realizovat své originální představy, opravit větší či menší věci, odpočinout si od stálého denního shonu, co se rádi učí novým věcem. Je místem vzájemné spolupráce, zábavy a vlastního uspokojení.

umožní každému převést svůj projekt z návrhu do reality

O projektu

V Kutilském ráji naleznete jednotlivé dílny, zaměřené na práci s různými materiály jako jsou plasty, sklo, dřevo, kov, papír. Jednotlivé dílny jsou vybaveny dle toho, s čím se v nich pracuje. Jednou z dílen je truhlárna, ve které můžete řezat, hoblovat, frézovat i soustružit. K dispozici máte rovněž i elektrické ruční stroje. Kovodílna je uzpůsobena pro obrábění kovů, řezání, sváření, broušení a leštění.
V modelářské dílně máte k dispozici velké pracovní stoly a ruční nářadí. (především vrtačky, pily, dláta, hoblíky a brusky). Šicí dílna bude vybavena šicími stroji a overlockem a potřebnými nástroji. Pro ty, kteří neví, jak pracovat na strojích nebo mají obavy z práce s nimi, budou pořádány kurzy, ve kterých se zákazníci dozvědí, jak s jednotlivými stroji pracovat a osvojí si práci s nimi. Rovněž se naučí základní postupy práce s jednotlivými materiály. Polotovary, spojovací materiál pro tvorbu, laky pro povrchovou úpravu si můžete zde vybrat a zakoupit. Princip fungování Kutilského ráje je jednoduchý – za vstupné poskytujeme pracovní prostor a nářadí. Kombinace technického vybavení a tvůrčí atmosféry vytváří pracovní prostředí, které umožní každému převést svůj projekt z návrhu do reality.

Autor projektu

TOMÁŠ HEGR

Hlavní cíle

  • sdílená dílna pro širokou veřejnost

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.