eParkomat

Pomůžeme Vám s parkováním. Náš unikátní algoritmus je schopen v reálném čase predikovat obsazenost parkovacích míst na ulici.

Co to je eParkomat? eParkomat je unikátní produkt, který je schopen v reálném čase predikovat aktuální obsazenost parkovacích míst na ulicích kdekoliv, kde je dostupný GSM signál, tyto informace dále dostat k řidiči přes mobilní aplikaci, nebo oblíbenou navigaci. Městům pomáhá efektivně řešit a řídit parkování dle skutečných potřeb občanů v rámci tzv. Smart City projektů.

S eParkomatem nalejdete místo k zaparkování kdekoli a kdykoli.

O projektu

Jak to funguje? Základem eParkomatu je anonymizované sledování pohybu a učení se chování mobilních zařízení v rámci mobilní sítě, na základě těchto informací unikátní algoritmus vyhodnotí dostupnost parkovacích míst v jednotlivých lokalitách v reálném čase s až 96% přesností. Bez použití senzorů, kamer – pouze v České republice se jedná o analýzu vekých dat o 5,5 milionu mobilních zařízení.

Mimo informací o dostupnosti pouličních parkovacích stání a lokálních pravidel pro parkování (zóny, omezení) nabízí eParkomat možnost nalezení komerčního parkoviště včetně rezervace nebo platby.

Je to bezpečné? Data, která eParkomat využívá jsou naprosto anonymizované a není možné zpětně dohledat konkrétního uživatele. Nastavení odpovídá těm nejpřísnějším požadavkům na ochranu soukromí a osobních informací v rámci EU.

Cílový zákazníci: Cílem projetku je zeména poskytnutí řešení v rámci tzv. Chytrých měst, jejichž koncepty momentálně vznikají napříč celým světem. Podporujeme Open data, to znamená, že jakmile město naší technologii adaptuje, dostanou výrobci navigací možnost tato data využít a integrovat do svých řešení, současně proto jednáme i s automobilkami.

Naše vize: Díky strategickým partnerstvím proniknout mezi největší evropské poskytovatele Smart parking řešení a dodavetele informací o dostupnosti parkovacích míst.

Autor projektu

PAVEL VRBA

Hlavní cíle

  • Proniknout mezi největší evropské poskytovatele Smart parking řešení

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.