SENS - cvrččí tyčinky

SENS protein a energy tyčinky s mletými cvrčky jako novým revolučním zdrojem bílkovin. Přírodní, plné živin a udržitelné. Budoucnost jídla.

Základy našeho stravování zůstávají neměnné již příliš dlouho.

Chceme, aby se hmyz stal běžnou součástí naší stravy.

O projektu

V SENS se nebojíme překračovat hranice zvyklostí a dělat věci jinak. Díky tomu jsme s použitím nejnovějších vědeckých výzkumů a datové analýzy vyvinuli zcela přírodní tyčinky s cvrččím proteinem – nejlepším a nejvíce udržitelným zdrojem proteinu na světě.

Očekává se, že do roku 2050 bude na světě 9 miliard lidí. Aby se takové množství lidí mohlo kvalitně uživit, bude potřeba téměř zdvojnásobit současnou potravinovou produkci. Omezené jsou především zdroje bílkovin. Již teď je na živočišnou výrobu potřeba 70% obdělávané půdy na zemi. Dobytek je krmený antibiotiky, aby se mohl vměstnat do menších ohrad. Vnímavá a inteligentní stvoření jsou trápena. Živočišná výroba znečišťuje vodu i ovzduší. Jaké je řešení? Hmyz.

Cvrčci jsou stejně kvalitním zdrojem proteinu jako hovězí a jiné maso. Jsou plné živin potřebných pro lidské tělo. Při jejich produkci je potřeba méně krmiva, vody, místa a krmením může být často to, co by bylo normálně bez užitku vyhozeno. Chovaní cvrčci jsou zvyklí žít v hejnech, necítí bolest a před zpracováním jsou uvedeni do hibernace.

Jsme Dan a Radek, nadšenci do udržitelnosti a podnikání. Spojili jsme se se zkušeným hmyzím šéfkuchařem Petrem Ocknechtem a vytvořili delikátní a unikátní protein a energy tyčinky.

Naše proteinová tyčinka je jediná přírodní proteinová tyčinka na světě s 20 g kompletního proteinu a nízkým obsahem sacharidu. Mimo to obsahuje pouze zdravé tuky z ořechů a semínek. Naše energy tyčinka je nejchutnější a nejvýživnější tyčinka bez výčitek. Má nízký glykemický index a je plná energie a živin. Obě kategorie tyčinek jsou 100% přírodní, bez sóji, laktózy, lepku a přidaného cukru.

Tyčinky jsou jen začátek. Chceme přidávat další produkty a nabídnout tak západní civilizaci nový alternativní způsob stravování, který je lepší, udržitelnější a morálnější než ten současný.

Věříme, že pokud SENS uspěje, svět bude lepším místem.

Autor projektu

RADEK HUŠEK

Hlavní cíle

  • Nabídnout nový alternativní způsob stravování, který je lepší, udržitelnější a morálnější než ten současný.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.