Matemág :: Radost z matiky

Matemág je příběhová výuková hra na tablet pro prvňáky a druháky. Pomáhá rozvíjet matematické dovednosti Hejného metodou.

Hejného metoda se vyvíjí již 80 let. Potkat se s ní můžete na každé páté škole v Česku a rozšiřuje se do zahraničí.

Matematika s radostí

O projektu

Nyní je potřeba udělat další krok vzhledem vývoji společnosti – vhodně zapojit moderní technologie do vzdělávání. Se společností H-mat, o.p.s. jsme se shodli na vizi, která udělá radost dětem, učitelům a do hry vtáhne i rodiče. Začínáme s aplikacemi na tablety pro jednotlivá didaktická prostředí využívaná v Hejného metodě a hrou “Matemág” z nich poskládanou pro děti, které chodí do 1. – 2.třídy. Rodičům bude hra zasílat tipy na aktivity mimo tablet vztahující se k postupu dítěte ve hře nejen ve chvílích, kdy dítě není schopno skrz tablet něco pochopit a potřebuje získat zkušenost z reálného světa, ale také ve chvílích, kdy se mu podaří udělat významný pokrok.

V červnu nás přes 600 lidí podpořilo částkou celkem 400 000 Kč přes crowdfundingovou sbírku a umožnili nám tak společně s Nadací Karla Janečka zahájit vývoj základu aplikace a prvních 4 prostředí. Abychom však mohli vyvinout celou příběhovou hru včetně zpětné vazby pro rodiče, potřebujeme ještě jednou tolik.

Podpořit nás můžete kliknutím na hlasování níže (1× denně až do 16. září). Další možnosti včetně předobjednání hry, dalších informací a zpráv o probíhajícím vývoji naleznete na www.matemag.cz.

Autor projektu

TOMÁŠ SÝKORA

Hlavní cíle

  • Učit děti matematiku hravou a zábavnou formou.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.