Robotika - Lego Mindstorms

Lego Mindstorms dává dětem ZŠ možnost zábavně proniknout do robotiky a programování. Brillion pořadá kroužky, kde Vám ukážeme, jak na to.

Jsme parta nadšenců do nových technologií, robotiky a programování. Každý pocházíme z jiného prostředí a máme rozdílné vzdělání i zkušenosti, přesto všichni vidíme akutní potřebu vzdělávat děti v oblasti robotiky a programování.

BRILLION - Kroužky robotiky do škol - Be the future

O projektu

Budoucnost našich dětí je úzce spjata s moderními technologiemi, ať už je budou využívat jako profesionálové v oblasti robotiky nebo jako běžní uživatelé.

Společně jsme vytvořili kurz využívající Lego Mindstorms. Lego Mindstorms v sobě kombinuje inteligentní kostku s mikropočítačovým mozkem, četnými sensory a programovým software. Snažíme se zábavnou formou předat dětem naše znalosti a nadchnout je pro tuto oblast. Náš kurz rozvíjí inteligenci dětí, jejich kreativitu, jemnou motoriku a představivost. Naším cílem je poskytnout odpolední kroužky IT, které budou probíhat přímo ve školách pod vedením našich zapálených instruktorů. Hlavní specializací těchto kroužků bude Robotika v praxi spolu s programováním, pro kterou budeme plně využívat sadu LEGO Mindstorms. V budoucnu bychom rádi své portfolio rozšířili a nabídli zájemcům také další, i pokročilejší kroužky programování, např. s využitím Raspberry Pi.

Naše kroužky budou dětem předávat znalosti o programování a robotice a zároveň je díky věkově smíšeným skupinám naučí vzájemné toleranci, pomoci a komunikaci. Lego Mindstorms v sobě kombinuje inteligentní kostku s mikropočítačovým mozkem, četnými sensory a programovým software. Děti v prvních fázi sestavují předem doporučené roboty, které poté musí naprogramovat. Robot se nepohne ani o milimetr, pokud tak není naprogramován. Dítě má okamžitou zpětnou vazbu, zda dobře naprogramovalo či ne. Učí se tím zábavnou formou programovat a procvičuje si schopnost myslet v jednotlivých menších krocích. V další fázi si sestaví svého vlastního robota s funkcemi dle vlastních představ. Toto rozvíjí kreativitu, schopnost nebát se experimentů, vyzkoušet něco nového a dát průchod své fantazii. Další fází může být stavba robotu z několika setů aj.

Autor projektu

LENKA ŠTĚPÁNOVÁ

Hlavní cíle

  • Přiblížit dětem základy programování a robotiky zábavnou a hravou formou.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.