Desková hra Pélotone

Cyklistická závodní desková hra určená šampionům všech věkových kategorií. Zúčastni se jízdy Francií počátku 20. století a staň se legendou.

Hra Pélotone volně vychází z prvního ročníku Tour de France a je poctou všem šampionům a dobrodruhům, kteří měli odvahu změřit své síly v této velkolepé historické události.

Staň se cyklistickou legendou

O projektu

Na jaře roku 1903 uspořádaly noviny Le Véhicle cyklistický etapový závod – Pélotone. Postavte svůj tým závodníků a zúčastněte se tohoto úžasného závodního dobrodružství napříč Francií počátku 20. století. Vyhrávejte etapy, plňte úkoly, sbírejte horské a sprinterské prémie. Překonejte nejvyšší bod závodu Col Agnel a přijeďte do Paříže jako první.

Máte na výběr celkem čtyři druhy obtížnosti, přičemž nejjednodušší varianta „Začátečník“ je určená pro nejmladší závodníky a zabere méně než 30 minut času. Oproti tomu nejobtížnější varianta hry „Legenda“ je určena pro starší závodníky a je časově náročnější.

U variant hry Amatér, Profesionál a Legenda máte možnost zvolit svoji závodní strategii a ovlivnit tak průběh celé hry: Vyberete si do týmu tři vrchaře, tři sprintery, tři univerzály, nebo jejich mix? Obětujete týmové finanční prostředky velkou sázkou na vítěze, nebo raději zvolíte konzervativní variantu? Vykoupíte se z těžkého úkolu, nebo ztratíte výhodné postavení v pelotonu? Ušetříte finanční prostředky pro svého šampióna na závěrečný finiš? Toto jsou otázky pro skutečné stratégy a týmové manažery.

Autor projektu

LADISLAV ČEPEL

Hlavní cíle

  • Přinést zábavnou stolní hru plnou zvratů

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.