Voluntair

Voluntair nabízí cestování do exotických míst s aktivní dobrovolnickou pomocí přírodě nebo komunitě.

Voluntair přináší nový způsob cestování. Intenzivní prožitek, založený na vzájemném obohacení cestovatele a jím zvolené destinace. Zajistíme vám účast na smysluplných dobrovolnických projektech v cestovatelsky atraktivních lokalitách.

Úžasný zážitek, který obohatí každého.

O projektu

Pomáháme lidem v nouzi, budujeme infrastrukturu v rozvojových oblastech, pomáháme chránit nebo ošetřovat ohrožená zvířata. Na našich projektech budete většinou v divoké přírodě a s místními lidmi. Poznáte jejich život a kulturu mnohem hlouběji, navážete nová přátelství, zanecháte pozitivní stopu.

Voluntair vám zprostředkuje účast na prověřených projektech, kde bude vaše pomoc užitečná a žádaná. Váš čas můžete plně věnovat efektivní pomoci, ale i poznávání zvolené lokality. Zvolte si délku pobytu podle vašich možností, požadavků projektu, nebo chuti poznávat okolí.

Máme spolehlivé partnery po celém světě. Projekty se věnují například vzdělávání ohrožených dětí, zlepšování životních podmínek chudých a vyloučených komunit, nebo ochraně ohrožených druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí. Můžete učit anglicky malé Kambodžany, pomáhat indiánům v ekvádorských Andách, nebo učit negramotné indické ženy všechno, co mohou potřebovat k samostatnému životu. Můžete počítat ohrožené delfíny v kostarických zátokách, chovat leguány v Honduraské záchranné stanici, monitorovat pohyb tygrů a nosorožců v indonéské džungli. Nebo prostě „jen“ pracovat na ekologické farmě v horách španělských Asturias.

Cestování už pro vás nebude jen o spotřebě místních zdrojů. V našich destinacích předáte něco hodnotného místní komunitě. Ale odvezete si mnohem víc. Pocit, že jste něco zlepšili. Třeba něčí život. Odvezete si hluboký prožitek. Opravdové poznání okolí i sebe. Prožitek, který vás možná změní a ze kterého budete určitě dlouho čerpat.

Autor projektu

MARTINA HUŠKOVÁ

Hlavní cíle

  • Cestovat a zároveň pomáhat

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.