DataFromSky

DataFromSky - analýza dopravy z leteckých videí

Každých dvacet pět sekund zemře člověk na následky dopravní nehody. Za každou miliardu ujetých kilometrů zaplatí svým životem okolo patnácti lidí. Během jediného roku zemře jeden a čtvrt milionů lidí a dalších padesát miliónů se zraní, protože cestují. Přes polovinu z těchto mrtvých jsou lidé ve věku 15 – 44 let.

nástroj, který na základě detailní analýzy chování účastníků dopravního toku dokáže provést vyhodnocení dopravního uzlu z hlediska jeho bezpečnosti

O projektu

Finanční ztráta v důsledku dopravní nehodovosti jen v České republice ročně přesahuje částku padesát miliard korun, v EU dosahuje téměř 200 miliard eur. Přes třicet procent z těchto nehod se děje na křižovatkách, přičemž roli hraje nejen pozornost a chování řidičů, ale i celková úroveň bezpečnosti dopravní infrastruktury. Dopravní výzkumy potvrzují korelaci mezi počtem tzv. skoro-nehod a skutečnou nehodovostí…. Co kdyby existoval nástroj, který na základě detailní analýzy chování účastníků dopravního toku dokáže provést vyhodnocení dopravního uzlu z hlediska jeho bezpečnosti, kapacity a efektivity? Co kdyby existoval nástroj, který by dokázal predikovat nehodu dříve, než se skutečně stane? My takový nástroj vyvíjíme, jmenuje se DataFromSky.

Web: www.datafromsky.com Twitter: twitter.com/da­tafromsky Vimeo: https://vimeo.com/datafromsky

Autor projektu

DAVID HERMAN

Hlavní cíle

  • analýza dopravy z leteckých videí

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.