Skinners

Skinners jsou kompaktní botky, které lze jednoduše srolovat, dát do kapsy a vzít všude s sebou. Na brusle, na kolo, do fitka. prostě kamkoli

Svoboda pohybu, přirozenost a pocit bezpečí v jednom. To je idea Skinners – unikátních kompaktních botek, které se dají jednoduše srolovat, dát do kapsy a vzít všude s sebou. Na in-line, na kolo, při cestování, do fitka, po sportu na regeneraci či jen tak na doma. Prostě kamkoli. Chůze ve Skinners je tak trochu návyková, a proto bychom se o tento zážitek rádi podělili i s vámi.

SIMPLY WITH YOU. ANYWHERE.

O projektu

Jak to vlastně začalo?

Nápad se zrodil loni v Norsku, kde jsem pracoval a jako většina lidí jsem při cestování a balení zavazadla řešil optimální počet potřebných a rezervních věcí, které si s sebou vzít. Vyzbrojen ultralehkými bundami, skladnými ručníky a dehydratovanou stravou jsem sledoval, jak druhou polovinu zavazadla zabírají rezervní boty pro „strýčka Příhodu“.

Nápadu vytvořit kompaktní skladnou obuv tak dopomohlo až poranění nohy mého kamaráda, kterého pohyb v klasické obuvi při léčení omezoval a zabraňoval hojení. Podnícen snahou příteli pomoci a dopřát jeho noze volný přirozený pohyb a zároveň poskytnout dostatečnou ochranu před nevyzpytatelným norským počasím jsem vzal do ruky jehlu a nit a začal tvořit…

Jeden z důvodů, proč si Skinners oblíbit, se objevuje ve chvíli, kdy se v nich projdete. Každé chodidlo totiž obsahuje až 200 tisíc nervových zakončení a jedná se tak o jednu z nejcitlivějších oblastí těla. O pocit vnímat to, co máme pod chodidly a o přirozenou biomechaniku a kontrolu pohybu přicházíme ve chvíli, kdy nohu do boty zavřeme.

Pevná obuv slouží zejména k prevenci poranění a bezpečnosti, není ale dobré v ní setrvávat neustále, neboť chodidlo ztrácí svou pružnost, botě se poddává a výsledkem jsou typické problémy s klenbou, vbočenými palci či kladívkovými prsty. Je to obdobné, jako když vám po úraze sundají sádru. Po jejím odstranění jsou svaly a šlachy na končetině oslabené (atrofované). Z toho důvodu je vhodné v pevné obuvi setrvávat jen během aktivit pro ni určených, pro ostatní chvíle jsou zde Skinners :).

Eko produkt. Ručně vyrobeno v ČR :).

Autor projektu

PETR PROCHÁZKA

Hlavní cíle

  • Zdravější a přirozenější chůze, svoboda pohybu a bezpečí.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.