BlindShell

BlindShell zjednodušuje zrakově postiženým přechod na dotykové telefony. Výjimečnost spočívá v jednoduchosti ovládání a unikátní klávesnici.

V současné době je evidováno 285 milionů zrakově postižených (100 000 v ČR), 39 milionů je zcela nevidomých. Drtivá většina stále používá klasické tlačítkové telefony, které se již nevyrábí. Velmi se obávají přechodu na dotykové telefony, který bude v nejbližším horizontu 1 – 3 let nevyhnutný.

Nejjednodušší cesta k dotykovým telefonům pro zrakově postižené.

O projektu

BlindShell je aplikace, která zpřístupní zrakově postiženým dotykové telefony se systémem Android. Obsahuje aplikace: Volání, Zprávy, Kontakty, Budík, Poznámky, Diktafon, Čtečka knih, Rozpoznávání barev, Nastavení, Informace o stavu, Oblíbené a Zmeškané události.

BlindShell je unikátní díky velmi jednoduchému ovládání, uživatel se musí naučit pouze 4 gesta, a unikátní vestavěné klávesnici. Učení s tímto řešením trvá průměrně 45 minut. U stávajících řešení jsou to řádově dny až týdny. Údaje byli naměřeny v rámci provedené pilotní studie.

Autor projektu

PETR SVOBODNIK

Hlavní cíle

  • Zjednodušit přechod na dotykové telefony pro zrakově postižené.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.