Pohádky Nový Věk

Pohádky Nový Věk jsou přelomová knižní série, která si dává za cíl zreformovat pohádkový žánr pro nové tisíciletí.

Pohádky z dětství si člověk pamatuje celý život, že?

Na všemu otevřenou dětskou mysl mají mnohem větší vliv, než jim přisuzujeme. Proto nesmíme podléhat prvnímu dojmu, že se jedná jen o neškodné a naivní příběhy, které má každý rád.

Každá pohádka předává určité užitečné ponaučení či poselství, ale vždy zrcadlí dobu, ze které pochází. A vzhledem k tomu, že žijeme v době neskutečně rychlého vývoje, je třeba tento posun změnit i v něčem doposud tak přehlíženém, jako je pohádkový žánr.

Dnes chápeme mnohem víc život jako takový, uvědomujeme si souvislosti a celkově rozumíme lépe našemu světu. Tradiční pohádky samozřejmě mají své kouzlo, ale v těchto ohledech již značně pokulhávají a mohou být místy dokonce škodlivé.
Dětství je to nejcitlivější období, proto je třeba dát dětem zdravé, přínosné a kvalitní vzory/příklady

O projektu

Děti potřebují znát svět ve kterém žijí, ne svět starý 100, 200 nebo 300 let.

Právě to je cílem Pohádek Nový Věk. Tato mladá knižní série přináší řadu nových, hravých a dobrodružných pohádek, které však zároveň kladou velký důraz na to, co svým čtenářům předávají.

Dříve pohádka předala nějaké jednoduché morální poučení a zbytek věnovala zastrašování nezbedných dětí. Tím sice dala rodičům užitečný nástroj k umírnění potomků, avšak neplánovaně tím dětem v mnohém ublížila. A dnes je tento negativní efekt ještě mnohem více znatelnější.

Dětství je to nejcitlivější období, proto je třeba dát dětem zdravé, přínosné a kvalitní vzory/příklady. Právě to Pohádky Nový Věk splňují, ale zároveň si vhodné moralizování nepletou s omezováním, přenášením komplexů, zákazy ani jinými tzv. „výchovnými“ prostředky, které v těch malých stvořeních akorát zabíjí jejich radost, přirozenost, fantazii, lásku a otevřenost.

Vize této série je reformace svého žánru. Je to odvážné, bláznivé… ale také možné. Skrze tuto soutěž bych rád získal kapitál pro samostatné vydávání svých knih a tím měl pozici pro budoucí přesun za hranice do celého světa.

Pokud se vám tedy záměr Pohádek Nový Věk líbí, podpořte je prosím svým hlasem :)

Děkuji!

David Zonyga, autor

Autor projektu

DAVID ZONYGA

Hlavní cíle

  • zreformovat pohádkový žánr pro nové tisíciletí

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.