JURTA KLUB

Jurta klub je rodinným centrem se sídlem v jurtě. Slouží pro vzdělávání, relaxaci, setkávání. Jurta klub je místo, kde dítě není handicap.

Jurta klub je soukromé rodinné centrum otevírající mladým rodinám nové příležitosti sebevzdělávání, vzdělávání a výchovy dětí, vzniku nových komunitně sociálních struktur a motivační program pro rodiče na mateřské dovolené. A jak to začalo?

Jurta klub je místo, kde dítě není handicap.

O projektu

Když se před dvěma lety narodila naše dcera Anička, změnil se nám život stejně jako každému rodiči s příchodem prvního potomka. Prošli jsme mnohými rodinnými centry, hovořila jsem s desítkami rodičů a zjistila překvapivé. Až 95% rodičů nebylo spokojeno se stávající nabídkou či úrovní služeb jimi navštěvovaného centra. Poučena citátem: „Mocná je ruka, která houpe kolébkou.“ jsem se stala nejprve lektorkou Strolleringu (cvičení pro maminky s kočárky). Díky tomu jsem se seznámila s velkým množstvím aktivních maminek v našem okolí. Ony a jejich rodiny pak byly cenným průvodcem při sestavování konceptu, výběru lektorů, při tvorbě nabídky kurzů. Pro sídlo klubu jsme zvolili jurtu, ta nejvíce vystihovala potřeby projektu. Použité přírodní materiály a kruhový půdorys mají pozitivní relaxační a terapeutické účinky na každého jedince, který vystoupí z „kouta“ svého bytu a vstoupí do prostoru kruhu, ve kterém jsou si ze své podstaty všichni rovni. Navíc u nás dítě není handicap. Rodiče chodí na kurzy cvičení, angličtiny a další společně se svými dětmi. Nemusejí hledat hlídání, vymýšlet mnohdy složité logistické řešení předávání a vyzvedávání svých dětí po chůvách, babičkách apod. Z naší nabídky kurzů si vybere každý člen rodiny. Náš přístup je jiný. Jurta klub pokrývá v mnoha směrech své přízvisko " … s láskou k rodině". To vše co nejblíže a s respektem k přírodě, zároveň však s očekávaným komfortem.

Autor projektu

VERONIKA KROPÁČKOVÁ

Hlavní cíle

  • Poskytnout místo pro vzdělávání, relaxaci a setkávání

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.