Pohádková kovárna

Pohádková kovárna Selibov. Uprostřed malebné vesničky si dali dostaveníčko hastrmani od Tálínského rybníka, čerti a ostatní pohádková havěť.

Pohádková kovárna se nachází v uprostřed návsi v malebné vesničce Selibov, na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. Po revitalizaci této kulturní nemovité památky se ve starobylém stavení usídlili hastrmani, čerti a ostatní pohádková havěť. Vzniklo zde Muzeum české pohádky. Prostřednictvím pohádkových hrdinů a jejich příběhů jsou návštěvníci vtaženi do děje a nenásilnou formou vyprávění průvodců – víl a skřítků – jsou seznamováni s poselstvím českého národa.

zábavu zde najde celá rodina

O projektu

V nevelkém objektu je nainstalováno ke stovce pohádkových postaviček a ilustrací ak. malíře pana Karla Franty, stálá výstava jeho díla je součástí expozice. V areálu je vytvořena i malá kreativní dílna, která je již v současné době kapacitně nevyhovující. V zahradě je řada aktivit určených především pro děti, ale zábavu zde najde celá rodina. Nedostatkem areálu je absence zastřešených a vytápěných prostor, které by sloužili k aktivitám v nepříznivém počasí, a také k možnosti rozšíření provozní doby areálu do jarních a podzimních měsíců. Rekonstrukcí stávající stodoly by takové místo vzniklo a plnilo by funkci nejen ,,útulny", ale také jako prostor pro rozšíření expozice a vytvoření vhodného prostoru pro řemeslné dílny. Tím by se rozšířila programová nabídka pro návštěvníky, pře­devším rodiny s dětmi, školní kolektivy a také skupiny handicapovaných občanů. Současně bude realizována výstavba sociálních prostor pro veřejnost.

Autor projektu

HANA PROCHÁZKOVÁ

Hlavní cíle

  • Pohádková kovárna Selibov

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.