výroba flašinetů - ateliér PETROV

Nastartujte vznik dílny na výrobu flašinetů, pomozte nám rozjet ateliér PETROV.

„Flašinet dneska? Jsi se zbláznil, kdo si to koupí, když může mít Hi-Fi.“ I takové reakce byly. Nepředstavuji si, že by si doma lidé říkali, „Ledničku máme, auto máme, tak co si pořídit flašinet?!" Takto nad koupí hrací bedýnky nepřemýšleli ani naši předci. A přesto se dnes najdou lidé, kteří flašinet chtějí. Už nyní máme poptávky.
Flašinety a jejich výroba v Zemích Koruny české mají krásnou a dlouhou tradici s nepěkným koncem. Ale proč by tato tradice měla u nás nadobro skončit? V Evropských v zemích jako je Německo, Francie, Holandsko, Belgie, Švýcarsko a další stále pokračuje.
Jsme nováčci, avšak kouzlo mechanické hudby i časů minulých máme v srdci tak hluboko, že si troufáme navázat na velikány tohoto odvětví.
Našim záměrem je stavět flašinety mechanické, píšťalové i jazýčkové, ale i moderní elektronické, ovšem s respektem k principům flašinetů mechanických. Součástí firmy PETROV je výroba hudebních kartonů pro mechanické flašinety a MIDI souborů pro flašinety elektronické.
Snažíme se navázat na České výrobce flašinetů zvučných jmen.

O projektu

Výroba flašinetů je i dnes z velké části ruční prací. Vyrábět budu flašinety mechanické (píšťalové a jazýčkové) i elektronické, avšak s respektováním principů mechanických flašinetů. Mechanické flašinety budou v rozsahu od 27 do 42 tónů. Elektronické budou mít rozsah 56 tónů. Vzhledem k potřebě mnoha dřevoobráběcích strojů, budu veškeré dřevěné součásti vyrábět v truhlářské dílně. Nejprve v pronajaté, později ve vlastní. Ve vznikajícím ateliéru budu vyrábět také děrované hrací kartony do mechanických flašinetů, stejně jako midi skladby do elektronických. Kovové komponenty budu z části vyrábět a z části si je nechám vyrábět externě. Přejeme si kouzlo mechanické hudby z časů minulých dostat opět mezi lidi, proto počítáme také s návštěvami či exkurzemi ateliéru. Všem, kteří projeví svůj zájem o náš projekt, děkuji z celého srdce.

Hlavní cíle

  • Začít vyrábět flašinety, prodávat je a tím nastartovat ekonomiku projektu.
  • Pořídit vybavení dílny, abych nemusel pracovat v pronajaté dílně.
  • Postavit přístavbu mezi domem a garáží, kde vznikne ateliér.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.