OGHMA

Oghma je aplikace zajišťující bezpečnou mailovou komunikace pro jednotlivce, firmy a korporáty. Nenechte nikoho, aby četl Vaše maily.

Naší vizí je nabídnout lidem maximální ochranu jejich údajů v době, kdy je zvýšená potřeba bezpečnosti a to tak, aby naše řešení bylo dostupné všem, kdo tuto ochranu potřebují a zároveň bylo cílené, tedy chránilo jen to, co ochranu opravdu vyžaduje. Zároveň bychom chtěli dosáhnout stavu, kdy odstraníme všechny překážky, které v současnosti těmto uživatelům brání v použití některé formy ochrany emailů, ať už se jedná o vysokou cenu, komplikovanost při instalaci, nebo použití, nutnosti měnit spolehlivé, zavedené a zažité technologie atd.

aby každý, kdo potřebuje odeslat email s citlivými daty, to mohl jednoduše a bez prodlení udělat

O projektu

Emailová komunikace, ač je ve své podstatě i technicky na první pohled činností jednoduchou, patří spíše k velmi komplexním činnostem a to hlavně z důvodu, že každý uživatel komunikuje s různým počtem jiných uživatelů, v různé časové frekvenci, a také proto, že obsah jednotlivých emailů obsahuje různě citlivá data, jejichž citlivost se může měnit v závislosti na čase, nebo na skupině lidí, kterým je určena.

Naším cílem je, aby každý, kdo potřebuje odeslat email s citlivými daty, to mohl jednoduše a bez prodlení udělat a příjemce tohoto emailu si takový email mohl jednoduše a bez prodlení přečíst. Dále chceme, aby si sám odesílatel emailu s citlivým obsahem mohl určit, co se s tímto obsahem bude dít při přijetí příjemce, zda mu dovolí uložit si tento citlivý obsah na svůj lokální disk, nebo zda přístup časově omezí.

Autor projektu

FRANTIŠEK ROUČA

Hlavní cíle

  • Zajistit bezpečnou mailovou komunikaci pro jednotlivce, firmy a korporáty

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.