CONFUSED

Propojujeme svět středoškoláků, firem a vysokých škol pro efektivní a kvalifikovanou volbu studijně-profesního zaměření.

CONFUSEDcz je mladý startup, jehož hlavní poslání je v duchu "Objev sám sebe". V rámci krátkého času CONFUSED vytvořilo bázi spolupracujících subjektů jak v oblasti terciárního vzdělávání, tak privátní sféry, kterou neustále rozšiřuje. Vyvíjíme vlastní in-house aplikace, budujeme značku a stavíme na otevřenosti vztahů se všemi našimi partnery. Ale to nejdůležitější je, že nás baví dělat studentům radost a být pro ně tím správným parťákem na životní křižovatce.

Tvoříme svět příležitostí být sám sebou, ve kterém dodáváme odvahu následovat svou vášeň.

O projektu

Studenti středních škol s nejasnou představou o svém budoucím povolání mají fragmentovanou možnost získat komplexní představu a zkušenost, na základě které se mohou kvalifikovaně rozhodnout. Řešením je unikátní platforma nabízející na jednom místě:
a) Testování zájmů a preferencí
b) Konfrontaci výsledku analýzy se zkušeností během výuky na vysokých školách relevantního zaměření (dle zájmové profilace studenta)
c) Návštěvu oborově vhodných společností formou open days nebo stínovaní zaměstnanců nebo mentoringu (opět dle zájmové profilace studenta)
d) V závěrečné fázi má student (uživatel) k dispozici profesionálního kouče, který s ním pomocí prostředků dálkové komunikace detailně projde všechny nasbírané zkušenosti a dojmy.
To vše s hlavním cílem: nasměřovat studenta k tomu nejlepšímu pro jeho budoucí studijní a/nebo pracovní kariéru.

Primární dopad aktivity spočívá v dimenzi, že 20% nerozhodnutých středoškolských studentů ve třetím a čtvrtém ročníku se bude rozhodovat pro budoucí povolání s naší pomocí.
Výrazně tak přispějeme k eliminaci tzv. "dropoutu" (míra předčasného ukončení vysokoškolských studií), který má v českém vysokém školství již několik let vzrůstající tendenci.
Zároveň tím dojde k úspoře veřejných financí.

Sekundární dopad se týká rozšíření spolupráce na skupiny studentů se zhoršeným přístupem ke vzdělání.

Hlavní cíle

  • Identifikovat oborový potenciál středoškoláků
  • Vytvořit multioborovou platformu vysokých škol, firem a mentorů
  • Být důveryhodným parťákem při hledání studijně-kariérní cesty

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.